Přeskočit na obsah

Kniha návštěv

.

 
 
 
ZA VŠECHNY PŘÍSPĚVKY DĚKUJI
77 entries.
Jarda Ježek
29.6.2024

Zdravím, paní Moniko. Potkali jsme se 20. 6. na Pálavě pod Dívčím Hradem. Já splavený jako kůň jsem byl překvapený ženou s několika foťáky a objektivy a tak jsem Vás oslovil. Dostal jsem od Vás základní informace o Vaší činnosti a navštívenku. A tak jsem si prohlédl vaše fotky. Mám rád přírodu, rád fotím amatérsky ale ve srovnání s Vámi jsem opravdu amatér. Prohlédl jsem si spoustu Vašich fotek a smekám. Jsou nádherné a nechce se mi věřit, že jste vlastně také amatér nebo "jen " poloprofesionál. Od teď si budu Vaše fotky prohlížet pravidelně a budu se těšit na další. Přeji hodně krásných úlovků. Ježek
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc Vás zdravím, pane Ježku a děkuji za milá slova ocenění. Focení přírody mě opravdu hodně baví. Na Jižní Moravě jsem si to moc užila. Je to krásný kraj, kde se dá vidět mnoho druhů hmyzu a ptáků, které u nás na severu nejsou nebo se dají jen těžko fotit. Byla to už naše čtvrtá dovolená na Jižní Moravě a vždy se tam rádi vracíme. Letos jsem toho nafotila opravdu hodně. Teď začínám fotky zpracovávat a budu je postupně přidávat na stránky.
Přeji Vám hodně krásných zážitků v přírodě
Monika Suržinová
M a J Procházkovi
17.5.2024
Milá Moni, opakovaně si prohlížím Tvé srdcem focené snímky a jsem jako vždy nadšená. Pokud bych jich chtěla vidět víc, už se zase nedostanu k psaní
a to už tedy chci. Protože když se dívám na Tvého vlka a čtu si
Tvé vlčí vyznání, naplňuje mne štěstím, že mohu tak krásný zážitek prožívat
díky Tobě také já . On je opravdu nádherný a přímo spolu souzníte. M
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Milá Maruško, moc ti děkuji za návštěvu mých stránek a hlavně za krásně napsaná slova. Moc mě to potěšilo. ❤
Monika
Radek Šich
11.3.2024
Dobrý den, měl bych dvě připomínky 😉
1) pavouci určitě nepatří pod hmyz, je to samostatná skupina (podkmen, třída)
2) někteří vaši "lovčíci hajní" jsou listovníci štíhlí (Tibellus oblongus) a snovačka oválná by klidně mohla býti snovačkou luční (Enoplognatha latimana) - dle foto jsou ty dva druhy nerozeznatelné. Taky křižák zelený by klidně mohl být křižák dubový (Araniella opisthographa) - taktéž nerozeznatelní.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Dobrý den,
děkuji za připomínky. Určitě se budu snažit opravit. Jen to asi nebude okamžitě. Je s tím trochu práce. Vím, že některé druhy podle fotky nelze přesně určit. Nejsem odborník a některé fotky si nechávám určit přes facebookovou skupinu, ale ani tam mi často neurčí. Na stránkách uvádím, že u hmyzu neručím vždy za přesnou determinaci.
Svatava Čoupková
20.11.2023
Přeji dobrý den, narazila jsem náhodou na Vaše stránky a protože také ráda fotím /jsem amatér/, vidím za každou fotkou ty nachozené kilometry a ranní vstávání. Jsem z jižní Moravy a tak moc ráda prostřednictvím Vašich fotek nahlédnu do druhého konce republiky. Přeji hodně zdraví a dalších fotografických úlovků.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Mockrát děkuji za návštěvu mých stránek. I já jsem amatér, přírodu miluji a čas v ní strávený je pro mě relax. Jižní Morava je krásná. Několikrát jsme tam byli na dovolené a dá se tam fotit mnoho druhů ptáků, které u nás na severu neuvidíme. Ale každý kraj má to své. A ta různorodost je krásná. I já přeji mnoho krásných foto úlovků.
Táňa Tomková
11.11.2023
Krásný webb, uvedené historické fotografie jsem ještě neviděla. Fotografie z přírody jsou úžasné, konečně vím, jak se který brouk, ptáček či jiný obyvatel zdejších zahrad nebo lesů jmenuje. Díky za to všechno!
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji za návštěvu stránek. Těší mě, že se fotografie líbí. 😃
Petr Poc.
8.10.2023
Moc zdravím z Bělé pod Bezdězem a děkuju za tu Emmu.Moc mě to potěšilo.I ostatní fotky super.Petr.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuju Petře, Emma je moc roztomilá a krásná.
Také zdravíme
Monika a Eda
Jitka Abrahámová
12.6.2023
Nádherné fotky a zajímavé články, děkuji za to. O víkendu jsem poprvé navštívila Šluknovský výběžek a zdejší krajina mě nadchla, ráda se sem budu vracet..
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji za návštěvu stránek a těší mě, že se vám tu líbí.
Iva Růžičková
22.03.2023
Krásné fotky 🙂
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji za návštěvu stránek.
Honza
13.1.2023
super web
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Děkuji za návštěvu
Machala Pavel Fotolovy
26.11.2022
Krásné fotky, smekám klobouček
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji, těší mě to.
Josef Hasík
30.10. 2022
Moc krásné fotografie z přírody na také se vždy rád podívám.
Děkuji Josef
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji za návštěvu mých stránek.
Libor V.
27.10. 2022
Velká paráda !!
Přeji hodně štěstí a "Dobré světlo" i nadále... 🙂
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuju, Libore
I tobě ať se daří. ?
Pavla Drahoňovská
18.9.2022
Dobrý den.
Na Vaše stránky jsem narazila náhodou, když jsem hledala informace o vřetenuškách. Byla jsem překvapena z takového množství krásných fotografií. Přeji ještě mnoho a mnoho pěkných záběrů přírody.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji za návštěvu stránek i za milá slova. Potěšilo mě to.
Radek7777
5.9.2022
Smekám klobouk před Vámi. Je vidět, že fotíte srdcem. Tak krásný fotografie.., je radost se na ně dívat.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji za návštěvu mých stránek. Těší mě, že se líbí. Miluju všechna zvířata a pozorovat je v přírodě je vždy krásný zážitek.
Jirina Prágrová
11.3.2022
Moni zdravím! Fotky máš krásné a určitě i s krásnými zážitky v přírodě!Je to hodně času,kerý tomu věnuješ,ale výsledek určitě stojí za to 🙂 Děkuji za shlédnutí ♥
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuju Jiřinko
Jiřina Prágrová
7.12.2021
Moni zdravím! Také jsem zavítala na Tvé stránky a jsem nadšena vešemi tvými fotografiemi. Je to nádhera jak vše umíš krásně zachytit. Ano vím, že je to spousta času, ale výsledek stojí za to 🙂 Moni super (y)
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Milá Jiřinko, moc děkuji za návštěvu mých stránek. Těší mě, že se fotky líbí.
Olda Ježek
6.11.2021
Tvoje stránky Moniko jsou bezvadné, plné nádherných fotografií, zajímavých poznatků a příběhů a vše je skvěle popsáno a uspořádáno.
Moc děkuji a těším se na další příspěvky!
Olda Ježek
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuju, Oldo, za návštěvu mých stránek a za povzbudivá slova. Moc mě to těší.
Monika
Pavel
2.9.2021
Vážená paní Moniko
Nedávno jsem objevil Vaše fotografie a smekám před Vámi nic tak překrásného jsem ještě neviděl.
Také se zabývám stejným koníčkem ale ne zdaleka dosahuji takovýchto výsledků. Velice obdivuji rozmanitost Vašich snímků. Kde jste to všechno ulovila? Přeji Vám mnoho uspěchů při dalších lovech a velice rád se budu na Vaše stránky vracet. Pavel Heřmánek
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji za návštěvu mých stránek a milá slova ocenění. Těší mě, že se fotky líbí. Focení zvířátek mě moc baví a v přírodě jsem velmi ráda. Většina fotografií pochází tady od nás, ze Šluknovského výběžku. Je to moc hezký kraj s bohatou faunou. I já Vám přeji ať se daří a věřím, že se budete posouvat pořád dopředu. Člověk se stále učí. Když se dívám na fotky, které jsem fotila před několika lety, tak se mi vůbec nelíbí a věřím, že to samé budu za nějaký čas říkat o těch nynějších. ?
Monika Suržinová
Jarmila
31.8.21
Moniko, moc děkuji za krásu na fotografiích, která je smyslovým vnímáním Dobra. Děkuji za trpělivost i skromnost s jakou vytváříte a předáváte ta něžná dílka.
Přeji mnoho šťastných chvil na toulkách přírodou.
Jarmila
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuju, Jarmilko, těší mě, že se fotky líbí. Té krásy kolem nás je opravdu hodně a stále se učím ji vidět.
Monika
Renata Zemanová
15.11.2020
Ahoj Mončo, po delší době jsem zavítala na tvé stránky a musím říct, že je to nádherná podívaná. Fotky máš nádherné, to už vím dávno, ale i stránky jsou moc pěkné udělané, opravdu místo pro potěchu oka i duše 🙂
Renata
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Milá Renatko, moc ti děkuju za návštěvu mých stránek. Těší mě, že se stránky líbí, protože jsem si je dělala sama. Byl to sice tak trochu porod, protože jsem s tím neměla žádné zkušenosti, ale nakonec jasem to nějak dala dohromady.
Pamela
28.10.2020
Jedním slovem - NÁDHERA!!! Děkuji!
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuju, Pamelo. Těší mě to.
Bohumil Kratochvíl
15.10.2020
Ahoj Moniko! Dlouho jsem neviděl tak krásně a dokonale vyfocenou živou přírodu. Je to i moje srdeční záležitost. Používám techniku Olympus a Nikon a nelituji do ní investovat nemalé peníze. Proč to píši? Propagace přírody je dnes opomíjený ale velice záslužný čin. Troufám si říct, že to je nejcennější odkaz, který máme, a proto máme povinnost jej uchovat a předat pokud možno v čisté podobě dalším generacím. Velice si vážím lidí, jako jsi Ty. Jsi pro mě inspirací a vzorem ve focení živé přírody. Díky moc. Bohuš
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc ti děkuji, Bohouši. Tvoje slova ocenění mi udělala opravdu velikou radost. Jsem amatér, co učí způsobem "pokus omyl" a občas něco okouká od druhých. Příroda je i moje srdeční záležitost. Také jsem už do foto výbavy investovala pěknou sumu, je to pro mě větší priorita, než drahá dovolená. Mám štěstí, že mám manžela, který mě v tom rád podporuje. K naší přírodě mám velice vřelý vztah, stále se tam dá objevovat něco nového a inspirujícího. Bydlím na severu Čech, ve Šluknovském výběžku. Je tu sice velmi málo vodního ptactva, ale jinak je zdejší kraj opravdu bohatý na živou přírodu, takže je stále co fotit.
Musím říct, že i ty máš moc hezké fotky. Jen tak dál.
Díky Monika
Pavel
29.5.2020
Zdravím Moniko. Neskutečně krásné fotky a určitě zážitky s nimi spojené. Taky fotím především ptáky,hlavně dravce. Orly mořské atd. Teď právě sleduji hnízdění celkem tří párů orlů. Ať se daří. Pavel
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji za návštěvu mých stránek, Pavle. Pozorování zvířat v přírodě je vždy nádherný zážitek a když se podaří i něco vyfotit, tak je radost o to větší, protože každá fotka je připomínkou toho, co jsme v přírodě zažili. Přeji hodně dalších krásných zážitků při pozorování ptáků. Monika
Lenka Lipanová Jablonec n/N
12.5.2019
Milá Moničko,díky za nádherné fotečky,které mě při pohledu na ně rozradostní a zahřejí u srdíčka.Jen tak dál,už teď se těším na nové.Se srdečným pozdravem Lenka.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuju, Leničko. Těší mě, že mohu maličko přiblížit krásy Jah stvoření.
Monika
Vlastimil Jabůrek
5.3.2019
Dobrý den,
našel jsem vás na zoneramě.
super,nádherné fotky,ty detaily ptáků,super optika,prostě nádhera.
tak aŤ se vám daří.
Vlastík Jabůrek
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji za návštěvu mých stránek. Jsem amatér samouk a zvířata a přírodu miluju. Těší mě, že se fotky líbí.
Monika Suržinová
Jitka Košanová
13.1.2019
Zdravím - klobouk dolů - moc moc pěkné (Y)
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Milá Jitko, moc děkuju za návštěvu ??
Milan
8.1.2019
Vážená paní Moniko,
děkuji, že jste na fotografiích zachytila muflony ve Šluknovském výběžku. Vaše fotografie jsou důkazem, jejich existence (přežili i 2 světovou válku). Dnes se již jedná o minulost, neboť posloužili jako krmení pro vypuštěné vlky. Mezi lety 2015 až 2017 dokázali zlikvidovat cca 80 až 100 dospělých muflonů i s jejich přírůstkem.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Zdravím. Je mi to moc líto, je to opravdu smutné. Mufloni jsou nádherní a byl to vždy krásný zážitek, je vidět v přírodě. Jsem ráda, že jsem je ještě stihla nafotit. ?
Lenča Romaňáková
11.11.2018
Vážená paní, je to parádíčka, klobouk dolů. Děkuji. Lenča
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji, těší mě, že se líbí. Monika
Jiří Bartoš
21.5.2018
Parádní stránky, super fotky. Ať se daří i nadále.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji
Elly
14.4.2028
Moniko, moc krásné fotky. Všechno krásné o vašem webu bylo skoro řečeno, tak přeji krásné další úlovky a ... Dobré světlo
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji za milá slova. Jsem amatér, který se učí pokus omyl, ale moc mě to baví a do přírody chodím moc ráda. Těší mě, když svými fotkami mohu potěšit i druhé.
Vlaďka Šuráňová
19.1.2018
Ahoj Moni, moc pěkných nových fotek tu máš, paráda.Děkuji za potěchu oka i duše.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Ahoj Vlaďko, moc děkuju za návštěvu. Já tam postupně dodávám i starší fotky. Mám jich tu připravené celou řadu, ale dávám je postupně. Teď jsem dva týdny nebyla vůbec fotit. ?
M.F.B.Schubert
3.1.2018
Vzhledem k tomu,že znám jediného Boha a to je příroda a čistě náhodou jsem získal Vaši vizitku,tak mi nezbývá po kompletním zhlédnutí Vašeho"fotonatur.eu" říct nic jiného než,že jsem nadšen zpracováním po všech stránkách.Trávím již jako důchodce hodně času v Království,jako monarcha, šluknovsko a jeho příroda se mi líbí a díky Vám jsem si doplnil mnoho dalších tajů zdejší přírody,díky
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Zdravím Vás a moc děkuji za slova ocenění. Jsem velice ráda, že se Vám moje fotky líbí. Mám k přírodě velmi blízky vztah a zdejší krajina se mi moc líbí.
Vlaďka Šuráňová
29.11.2017
Ahoj Moni, opět brouzdám v Tvých fotkách a opravdu jsou nádherné. Moc gratuluji ke kamzíkům, ti se hned tak nevidí. I ostatní fotky, zvláště ptáci, veverky a vysoká zvěř, srnčí, makro... paráda.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Ahoj Vlaďko, moc moc děkuji. Kamzíci, to bylo dost o štěstí. V naší zemi jsou, pokud vím, jen na dvou místech. U nás, v Lužických horách a v Beskydech. Ale kolikrát jsem to tam celé prolezla a neviděla jsem ani kopyto.
Tvoje fotky jsou také moc krásné. A vzhledem k Tvým podmínkám a doby, kterou se věnuješ focení, jsi jistě o krok dál. Přeji hodně dalších krásných úlovků.
Monika
Rudolf Pokorný
24.11.2017
Zdravím Moni,
rozklikl jsem si na FB Tvoje stránky a musím říci, že mne velice příjemně potěšily a fotky máš moc pěkné. Přeji Ať se daří a spoustu nových krásných fotek, na které se těším.
Ruda?
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji, Rudo, za návštěvu. Stránky jsem si vytvářela sama, nikdy předtím jsem nic takového nedělala, navíc neumím anglicky. Byla to fuška, ale nakonec jsem to nějak dala dohromady. Teď spíš bojuji s tím, že tam těch fotek dávám příliš moc, občas to musím trochu profiltrovat.
Přeji Ti mnoho krásných úlovků.
Monika
Tereza Bockova
4.10.2017
Mila Moniko,
Jednoho dne jsem se tak vracela domu autobusem znechucena pohledem na potetovana neforemna tela mych spolucestujicich. Na facebooku jsem si nemohla nevsimnout zachyceni nadherny ch okamziku rosy v trave. Neco takove ho jsem presne potrebovala videt abych zapomnela na ty hruzy, jichz jsem denne svedkem. Unik do Boziho stvoreni. Moc ti dekuji za tve stranky k nimz se rada vracim. Tereza
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Milá Terezko, moc děkuju za návštěvu mých stránek. Opravdu mě potěšilo, že ti moje fotky zlepšily náladu. I mně krásy Božího stvoření pomáhají odreagovat se od každodenních strastí. Když se člověk naučí dívat se kolem sebe a všímat si i těch maličkostí, tak ho to moc obohatí.
Monika
Josef vykoukal
17.8.2017
Hezký večer, jsem rád že Jsem vás včera potkal při rybaření.Tam Jste mě dala kontakt na vaše stánky.Mám rád přírodu a vaše fotky mě moc potěšily.Je vidět, že vás focení baví ,máte cit pro focení a pěkně udělaný komentář. Ať se vám daří.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji za návštěvu mých stránek a milá slova ocenění. Vždy potěší. Přeji vám příjemné chvíle v přírodě a při rybaření.
Gabi Lioneska
6.6.2017
Paní Moniko, máte nádherné fotky, ze kterých dýchá pohoda a mír. Také fotím podobným vybavením a často chodím do přírody, ale ještě nemám tak ucelenou sbírku fotek ? Určitě bych Vás profesionálem nazvala, aspoň co se focení přírody týká. Ono je hodně znát, že fotíte srdcem. Ať se daří i nadále a dobré světlo ???? Gabi Lioneska
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Milá Gabi, děkuju za milá slova ocenění. Fotografování zvířat a přírody je opravdu mou srdeční záležitostí. I když nyní bydlím v paneláku, vyrostla jsem na skoro samotě u lesa a už jako děti jsme s bráchou trávili v lese spoustu času. Naštěstí to ani teď nemám do přírody daleko. Zrcadlovkou fotím asi 6 let a od té doby se mi podařilo něco nasbírat, přesto mi spoustu druhů ještě chybí. Také se stále učím a pomáhá mi v tom, když si prohlížím fotky druhých.
Mějte se, Gabi, moc krásně a ať se vám daří. ? Monika
Romana Slaninová
31.5.2017
Milá Moniko,nádherné fotky, objevila jsem Vás náhodou díky sdílení kohosi na Facebooku a musím říct, klobouk dolů. Přeji hodně dalších fotografických úlovků a radosti z té nádhery, kterou jste schopná zachytit a poslat ji dál.
R.S.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Milá Romano, moc moc děkuju za milá a upřímná slova. Vždycky mě velmi potěší, když se mé fotky někomu líbí. Jsem jen amatér, který se učí pokusem a omylem, ale přírodu mám velmi ráda a snažím se tu krásu kolem nás vnímat. Přeji hezký den. Monika
Hana Peroutková
10.5.2017
Dobrý den, dnes jsme se potkaly ve Stromovce. Vaše fotografie jsou nádherné, budu vaše stránky posílat dál. Hodně zajímavých foto úlovků přeje h.peroutkova@seznam.cz
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Milá paní Peroutková, moc děkuju za návštěvu mých stránek. Těší mě, že se fotografie líbí. Určitě budu ráda, když pošlete dalším lidem. Přeji hezký den.
Marie Moosová
10.4.2017
Dobrý večer,
napadlo mně podívat se sem, když vidím Vaše krásné fotky na FB Birding.CZ. Jen zírám, máte opravdu nádherné a působivé snímky - vy prostě fotíte srdíčkem a je to znát! Stačila jsem prohlédnout jen něco, ráda se sem vrátím.
Dobré světlo po celý rok! Marie
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Zdravím a moc děkuju za návštěvu mých stránek. Vaše milá slova mě moc těší. Fotografování přírody je opravdu mojí srdeční záležitostí. Jsem v přírodě velmi ráda a s každou fotkou je spojený nějaký hezký zážitek.
Jarda Klinský
15.1.2017
Moniko, zatím jsem shlédl část tvé produkce a musím říci, že jsi skvělá. Povedené fotky. A ještě povídání k výletům - dooost dobré. Máš talent.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc moc děkuju. Každé ocenění potěší a obvzvlášť od těch, kdo také fotí. Já se stále učím.
Tomáš Kratejl
3.1.2017
Dobrý den, musím říct, že moc nečtu, ale váš web jsem si zamiloval také fotím hlavně zvířata. Strašně mě pobavilo stopování muflona.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuju. Už jsem dlouho nic nenapsala, přitom zážitky jsou stále, budu to muset napravit
Jana Švehlová
23.12.2016
Moniko, máte moc pěkné stránky a parádní fotky. Sdílím stejnou vášeň pro focení... ? Přeji hodně úspěchů v nalézání dalších úlovků v naší nádherné přírodě.❤
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc moc děkuju, ráda poznávám lidi, kteří mají stejný zájem o přírodu. Také přeji hodně zdaru.
Libor V.
28.11.2016
Nadhernej webik i obrazky ! At se dari i nadale !! 🙂
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Děkuju ?
Hynek Boháč
28.9.2016
Krásné fotky, tyhle stránky určitě budu častěji navštěvovat. 🙂
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji. Pochvala vždy potěší. Jsem jen amatér, který se učí pokusem a omylem, ale přírodu a zvířátka mám moc ráda a jejich focení mě moc baví.
Dytrychovi
27.9.2016
Nemohli jsme se vynadívat!!!!!
Ačkoli jsem vyrůstala u lesa a možná víc v lese, nikdy jsem neviděla to co ty. Děkujeme, že nám zprostředkováváš přírodu takovýmto citlivým, uměleckým způsobem. Od té doby co znám tvoje fotky - obzvlášť makro - víc se dívám a víc vidím. Ještě jednou - děkuji. A těšíme se na tvé další úlovky.
Hodně šťěstí ti při tom přejí M &M
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc ti děkuji, Maruško a těší mě, že se fotky líbí. I já jsem se díky fotografování naučila více se dívat a všímat si různých detailů. ?
Petr Korelus
26.9.2016
Moc pěkné fotečky a čtení
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc moc děkuji ?
Šimečkovi z Jičína
23.7.2016
Ahoj,
máš to moc pěkné.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Děkuji. ?
Procházkovi
2.6.2016
Moni, právě jsem prohlížela Tvé nové fotky. Ten západ slunce na Knížecím je prostě neskutečný..... Nejdříve jsem se lekla, že hoří. Jsou to všechno hezké snímky, ale tenhle je pro mne něco výjimečného, díky a těšíme se, až budete mít čas se stavit na vyprávění o vašich zážitcích z dovolené. M a J
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Zdravím a děkuji. Západy slunce na Knížecí jsou nádherné. Zažili jsme jich několik a pokaždé je trochu jiný. Fotek mám ještě spoustu, jen je potřebuji zpracovat.
Jitka Červená
26.4.2016
Ahoj Moni, po delší době jsem zavítala na tvé stránky a je to opravdu nádhera. Jsou to neskutečně krásné fotky, taky bych to chtěla tak umět. Teď mám čerstvě nový foťák, zrcadlovku,Nikon D3200, tak se budu učit...Pozdravuj Edu a mějte se krásně. J.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Ahoj Jitko, moc děkuji za milá slova. Jsem ráda, že se ti fotky líbí. Mám k přírodě blízko už od dětství, protože jsem vyrůstala na skoro samotě a les jsme měli hned za domem. Do přírody chodím nesmírně ráda. Věřím, že i ty budeš mít pěkné fotky. I já se stále mám co učit. Přeji tedy krásné dny a ještě krásnější zážitky z focení. Monika
Šárka
24.2.2016
Moniko, fotečky máte nádherný, je vidět, že
je děláte s velkou láskou a moc Vám fandím.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Šárko, děkuji za milá slova ocenění. Potěšila mě.
Yvetta
17.2.2016
Moni nový stránky jsou super! Fotky .... nádhera!-:) Fotky, které umí pobavit, pohladit i dojmout -:)
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
moc děkuji
EDA
13.2.2016
Díky za nádherné fotky, moc se mi líbí detaily a makro, některé mají úžasnou atmosféru. Sledoval jsem i tvé staré stránky, ale ty nové jsou určitě lepší. Jen tak dál!
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Děkuji
JARUŠKA KOHOUTOVÁ
5.10.2015
Ahojky Moni, teda nemám slov. Nechápu jak tvé oko a tvůj foťák dokážou zachytit takovou nádheru. Moc pěkné a inspirující k tomu aby se člověk vydal do přírody. Už se těším na další fotečky.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Děkuji Jaruško. Díky fotografování jsem se naučila všímat si různých detailů v přírodě, které jsem dříve přehlížela a to je na tom to nejkrásnější. Když se navíc podaří nějaký pěkný snímek, je pocit radosti ještě větší.
JIŘÍ LIŠČÁK
14.5.2015
Moniko ahoj. Spoustu krásných obrázků, které nemám ani já. Je vidět, že u fotografování přemýšlíš a že to nejsou žádné cvaky. Ať s e Ti nadále daří. Z jižní Moravy zdraví Jirka.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Děkuji moc, Monika
STANA
29.3.2015
Jste moc,moc šikovná,ať vám to baví.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji. M.S
PROCHÁZKOVI
7.2.2015
Moni, po delší době jsem otevřela Tvé stránky. Tvé citlivé oko dokáže zachytit takovou nádheru, že mi to vehnalo slzy do očí. A přidané výšivky, to je něco! Tierinka je rošťačka, už máš na ni předlohu na vyšívání? Pa. M a J
HANKA LOPI
5.11.2014
Moni, netušila jsem, jak nádherně vyšiváš. To je nádhera! Jsi moc šikovná. Pa Hanka
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Ahoj Hani, děkuju moc za pochvalu. Vyšívám ráda už od dětství. Žel na to mám většinou čas až v zimě během dlouhých večerů. Pa Monika
DAVID HLINKA
9.10.2014
Dobrý den paní Moniko, prohlédl jsem si vaše fotografie a moc se mi líbí. Přeji hodně dobrého světa

P.S. Nechcete přispívat na www.magiofnature.cz, budeme rádi.
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Děkuji, každá pochvala potěší.
EDA
20.9.2014
Děkuji za nádherné fotky, až budou zas dlouhé tmavé zimní večery, budu z nich čerpat radost.
ŠÁRKA
17.9.2014
Mončo, budu se již opakovat, ale ty fotečky opravdu nemají chybu,jsou tak krásné a přirozené, a já Vám za ně moc děkuji - jen tak dál 🙂
M. a J. PROCHÁZKOVI
22.4.2014
Moni,vím,že jsi moc šikovná a některé obrázky jsme viděli u vás,ale vidět tu krásu takhle ve velkém,to je neuvěřitelné! Jsme na Tvých stránkách po delší době a fakt jsi moc pilná. Díky za další pohlazení po duši. M a J
Admin Reply by: monikasurzin@seznam.cz
Moc děkuji za milá slova ocenění, potěšila mě.
DANA CHROUSTOVSKÁ
31.12.2013
Chtěla bych Vám poděkovat za krásné fotečky a popřát Vám at se Vám splní Váš sen setkání s vlky .Četla jsem ,že byli viděni na Šluknovsku .JSEM MOC RÁDA ,ŽE JSEM vÁS DNES POTKALA a díky info mohla navštívit Vaše krásně vytvořený stránky děkuji za ně
ADRIANA
2.10.2013
Kolikrát někdo váží dalekou,unavující cestu a nezná pořádně své okolí.Je to fakt nádhera.Adriana.
ZDENKA
21.9.2013
Děkuji,krásné určitě se budu vracet na tuto stránku.
LENKA T. Praha
7.9.2013
JINAK TO MONY ANI NAZVAT NEMUZU.JE TO TAKOVA NADHERA-VELMI CASTO S DETMI VZPOMINAME JAK JSME SE PRED LETY TOULALY. RANO DO LESA V KYJOVE-PREZ PASTVINY A LOUKY PORAD DAL..... DETI SE UCILY JAK SI VAZIT PRIRODY KTEROU NAM UKZUJES.JE MI TAK SMUTNO KDYZ SI UVEDOMIM JAK LIDI KOLEM SEBE NICI NECO TAK KRASNEHO A KREHKEHO.MAS UZASNEHO KONICKA MONY A JA TE MOC PROSIM-FOT DAL. L.
ZUZKA a MILUŠKA
6.9.2013
Moniko jsi jednička,právě si tě prohlíží mě, máš nádherný fotečky, moc se nám líbí, děkujeme za pokoukáníčko.Vnovém světě budou ještě lepší pa
MILAN
13.8.2013
Přeji hodně zdaru a vytrvalosti ve Vaší práci. Ukazujete, že snad pořád existují lidé, kteří mají přírodu skutečně rádi a snaží se ji chránit, popřípadě citlivě hospodařit s jejímmi poklady. A je také dobře, že máte sílu ukázat i na Ty, kteří činí pravý opak, např. zakládáním divokých skládek v lesích (a že jich je!).
Kostlánová
14.6.2013
Krásné fotografie zvířat, ale zejména mé oblíbené krajiny. Pohladily na duši a o to více děkuji přátelům za upozornění na tyto stránky. Díky.
M a J
14.6.2013
Moni,stále se nemůžeme dostat k prohlídce celé Tvé prezentace,ale to,co jsme zatím viděli,je úžasné. Moc se těšíme,až budeme prohlížet dál. Jára už opravil ty největší škody od krup,viděli jsme záběry od sousedů a přátel a byla to opravdu hrůza. Měli jsme štěstí,že jsme byli společně na cestě z Domažlic a ne v té pohromě,že? Až pojedete v úterý z Rumburka,zveme vás k nám.pokud se vám to hodí. M a J
MAJDÍK
2.6.2013
Super..nádherný, krásný fotky...U některých se musím zasmát, jak jsou zvířátka komická a jak to dokážeš stihnout vyfotit:O..moc pěkný fotíš krásně!:))
Dušan Vainer
4.2.2013
Moc pěkné fotky, jen tak dál. Ta třístovka je fajn sklo, že? Pokud jde o toho vlka, zkuste pouvažovat o návštěvě Parku Bavorský les (http://www.fotoaparat.cz/article/10727/1) na německé straně Šumavy. Není to sice úplně “volná příroda“, ale má to k ní velmi blízko. A jako inspiraci, kam až se dá dojít, koukněte na web Ondřeje Prosického (http://www.naturephoto.cz/). Ondřej pořádá i nejrůznější fotoworkshopy, sám se jednoho z nich (ZOO Lešná u Zlína v dubnu) zúčastním. Tak přeji dobré světlo a kdyžtak navštivte www.dusanovo.cz. Hezký den. DV.
J.Votoček
Velmi hezké fotografie. Často jsme v přírodě a přitom se zapomínáme dívat kolem nás.
jandová Dorkas
máš tu moc krásné fotky opravdu je příroda a yvířátka to nejhesčí
Zdenda
Úžasná pestrost v jedné oblasti ...
Hezká práce! Radost pohledět.
Yvetta
MONI DĚKUJEME ZA TVOU LÁSKU K PŘÍRODĚ A VYTRVALOST PŘI "NAHÁNĚNÍ" ZVÍŘÁTEK -:)
Honza
moc krásné fotky a stránky, všem doporučuji 🙂