Přeskočit na obsah

Šluknovský výběžek a okolí

←zpět úvod

Když se řekne Šluknovsko nebo Šluknovský výběžek, mnozí si, vzhledem k tomu, co slyší v médiích, představí sociálně vyloučenou oblast, demonstrace, nepřizpůsobivé obyvatelstvo apod. Nebudu teď rozebírat tuto problematiku, jen podotknu, že média často věci velmi zveličují a nafukují. Chtěla bych Vám ukázat tuto oblast z trochu jiného pohledu.

Šluknovský výběžek na severu Čech tvoří moc hezká krajina s pestrou přírodou různého typu. Šluknovsko odděluje od ostatní části naší republiky hřeben Lužických hor se dvěma, řidičům dobře známými, v zimě občas neprůjezdnými sedly „Šebr“ a Líska. Překrásný rozhled poskytují například vrchy: Jedlová, Luž, Vlčí hora, Studenec a další. Vyjít si na některý z těchto vrcholů za správného světla, představuje nádherný zážitek pro každého milovníka výhledů. Na západě krajina výběžku přechází do strží a pískovcových útvarů Českosaského Švýcarska. Na severu Šluknovsko oddělují od Saska kopce: Špičák, Taubenberg, Jitrovník a další. Samotné území Šluknovského výběžku je pestrá krajina kopců, pastvin a lesů a samozřejmě také měst, vesnic a samot a pro fotografování je velmi inspirativní.

Šluknovský výběžek je velmi zajímavý i svojí bohatou faunou. Ve zdejších lesích můžete potkat nejen množství srnčí zvěře, ale i muflony, daňčí a vysokou zvěř. Hnízdí zde řada vzácných ptáků, například jeřáb popelavý, orel mořský a další. Více se můžete dovědět z následujících článků.

Mé první setkání s vlkem ve volné přírodě-Šluknovsko

Mé první a zatím jediné setkání s vlkem ve volné přírodě jsem měla ve Šluknovském výběžku. Tento krásný zážitek popisuji v článku, který se vám otevře při kliknutí na fotografii.

prostřednictvím svých fotografií Vás zvu do přírody nejsevernější částí naší republiky

IMG_3760 (3)

←zpět úvod