Přeskočit na obsah

Butterflies – Schmetterlinge

←zpět

←zpět úvod – home
←zpět fotogalerie

Motýli – seznam druhů podle abecedy

Motýli – denní

  1. Babočka admirál   (Vanessa atalanta) – Red admiral – Admiral
  2. Babočka bílé c   (Polygonia c-album) – Comma – C-Falter
  3. Babočka bodláková   (Vanessa cardui) –  Painted lady – Distelfalter
  4. Babočka jilmová   (Nymphalis polychloros) – Large tortoiseshell – Großer Fuchs
  5. Babočka kopřivová  (Aglais urticae) – Small tortoiseshell – Kleiner Fuchs
  6. Babočka  paví oko   (Inachis io) – European peacock – Tagpfauenauge
  7. Babočka osiková   (Nymphalis antiopa) – Mourning cloak – Trauermantel
  8. Babočka síťkovaná   (Araschnia levana) – Map butterfly – Landkärtchen
  9. Batolec červený   (Apatura ilia) – Lesser purple emperor – Kleiner Schillerfalter
  10. Batolec duhový   (Apatura iris) – Purple emperor – Großer Schillerfalter
  11. Bělásek horský (Pieris bryoniae) – Mountain green-veined white – Bergweißling
  12. Bělásek luční (Leptidea juvernica) –  Réal’s wood white – Senfweißling
  13. Bělásek ovocný   (Aporia crataegi) – Black-veined white butterfly – Baum-Weißling
  14. Bělásek rezedkový  (Pontia daplidice) – Bath white – Westlicher Resedaweißling
  15. Bělásek řepkový   (Peiris napi) – Green-veined white – Rapsweißling
  16. Bělásek řepový   (Pieris rapae)  –  Small white – Kleiner Kohlweißling
  17. Bělásek řeřichový   (Anthocharis cardamines) – Orange tip – Aurorafalter
  18. Bělásek zelný   (Pieris brassicae) – Large white – Großer Kohlweißling
  19. Bělopásek dvouřadý   (Limenitis camilla) – Eurasian) White admiral – Kleiner Eisvogel
  20. Bělopásek tavolníkový (Neptis rivularis) – Hungarian glider – Schwarzer Trauerfalter
  21. Hnědásek jitrocelový   (Melitaea athalia) – Heath fritillary – Wachtelweizen-Scheckenfalter
  22. Modrásek bahenní   (Maculinea nausithous) – Dusky large blue – Dunkler Wiesenknopf-Ameisenbläuling
  23. Modrásek bělopásný  (Aricia eumedon) – Storchschnabel-Bläuling
  24. Modrásek cizokrajný   (Lampides boeticus) – Long-tailed blue – Großer Wanderbläuling
  25. Modrásek černolemý  (Plebejus argus) – Silver-studded blue – Geißklee-Bläuling
  26. Modrásek hnědoskvrnný   (Polyommatus daphnis) – Meleager’s blue – Zahnflügel-Bläuling
  27. Modrásek jehlicový    (Polyommatus icarus) – Common blue butterfly – Hauhechel-Bläuling
  28. Modrásek jetelový  (Polyommatus bellargus)  – Adonis blue – Himmelblauer Bläuling
  29. Modrásek kozincový  (Glaucopsyche alexis) – Green-underside blue butterfly – Alexis-Bläuling
  30. Modrásek krušinový  (Celastrina argiolus) – Holly blue – Faulbaum-Bläuling
  31. Modrásek lesní (Cyaniris semiargus) – Mazarine blue – Rotklee-Bläuling
  32. Modrásek nejmenší (Cupido minimus) – Small blue – Zwerg-Bläuling
  33. Modrásek očkovaný   (Maculinea teleius) – Scarce large blue – Heller Wiesenknopf-Ameisenbläuling
  34. Modrásek podobný   (Plebejus argyrognomon) – Reverdin’s blue b utterfly – Kronwicken-Bläuling
  35. Modrásek štírovníkový  (Cupido argiades) – Short-tailed blue – Kurzschwänziger Bläuling
  36. Modrásek tažný  (Lampides boeticus)  – Long-tailed blue – Großer Wanderbläuling
  37. Modrásek tmavohnědý  (Aristia agestis) – Brown argus – Kleiner Sonnenröschen
  38. Modrásek ušlechtilý   (Polyommatus icarus) – Amanda’s blue – Vogelwicken-Bläuling
  39. Modrásek vikvicový   (Lysandra coridon) – Chalkhill blue – Silbergrüner Bläuling
  40. Ohniváček celíkový   (Lycaena virgaureae) –  Scarce copper – Dukatenfalter
  41. Ohniváček černočárný   (Lycaena dispar) – Large copper – Großer Feuerfalter
  42. Ohniváček černokřídlý   (Lycaena phlaeas) – Small copper – Kleiner Feuerfalter
  43. Ohniváček černoskvrnný   (Lycaena tityrus) – Sooty copper – Brauner Feuerfalter
  44. Ohniváček modrolemý   (Lycaena hippothoe) – Purple-edged copper – Lilagold-Feuerfalter
  45. Okáč bojínkový   (Melanargia galathea) – Marbled white – Schachbrett (Schmetterling)
  46. Okáč černohnědý  (Erebia ligea) – Arran brown – Weißbindiger Mohrenfalter
  47. Okáč ječmínkový   (Lasiommata maera) – Large wall brown – Braunauge
  48. Okáč kluběnkový   (Erebia aethiops) – Scotch argus – Graubindiger Mohrenfalter
  49. Okáč luční   (Maniola jurtina) –  Meadow brown butterfly – Großes Ochsenauge
  50. Okáč medyňkový (Hipparchia fagi) – Woodland grayling – Großer Waldportier
  51. Okáč poháňkový   (Coenonympha pamphilus) – Small heath – Kleines Wiesenvögelchen
  52. Okáč prosíčkový   (Aphantopus hyperantus) – Ringlet – Brauner Waldvogel
  53. Okáč rosičkový (Erebia medusa) – Woodland ringlet – Rundaugen-Mohrenfalter
  54. Okáč rudopásný  (Erebia euryale) – Large ringlet – Berg-Mohrenfalter
  55. Okáč strdivkový  (Coenonympha arcania) –  Pearly heath butterfly – Weißbindiges Wiesenvögelchen
  56. Okáč pýrový   (Pararge aegeria) – Speckled wood (butterfly) – Waldbrettspiel
  57. Okáč třeslicový   (Coenonympha glycerion)  –  Chestnut heath – Rotbraunes Wiesenvögelchen
  58. Okáč voňavkový   (Brintesia circe) – Brintesia – Weißer Waldportier
  59. Okáč zední   (Lasiommata megera) – Wall brown – Mauerfuchs
  60. Ostruháček březový   (Thecla betulae) – Brown hairstreak – Nierenfleck-Zipfelfalter
  61. Ostruháček jilmový  (Satyrium w-album) – White-letter hairstreak – Ulmen-Zipfelfalter
  62. Ostruháček kapinicový  (Satyrium acaciae) – Sloe hairstreak – Kleiner Schlehen-Zipfelfalter
  63. Ostruháček ostružinový (Callophrys rubi) – Green hairstreak – Grüner Zipfelfalter
  64. Ostruháček švestkový  (Satyrium pruni) – Black hairstreak – Pflaumen-Zipfelfalter
  65. Ostruháček trnkový  (Satyrium spini) – Blue spot hairstreak – Kreuzdorn-Zipfelfalter
  66. Otakárek fenyklový   (Papilio machaon) – Old World swallowtail – Schwalbenschwanz
  67. Otakárek ovocný (Iphiclides podalirius ) – Scarce swallowtail – Segelfalter
  68. Perleťovec dvanáctitečný   (Boloria selene) – Small pearl-bordered fritillary – Braunfleckiger Perlmutterfalter
  69. Perleťovec fialkový (Boloria euphrosyne) – Pearl-bordered fritillary – Silberfleck-Perlmuttfalter
  70. Perleťovec kopřivový   (Brenthis ino) – Lesser marbled fritillary – Mädesüß-Perlmutterfalter
  71. Perleťovec malý   (Issoria lathonia) – Queen of Spain fritillary – Kleiner Perlmuttfalter
  72. Perleťovec mokřadní (Proclossiana eunomia) – Bog fritillary – Randring-Perlmuttfalter
  73. Perleťovec nejmenší  (Boloria dia) – Weaver’s fritillary – Magerrasen-Perlmutterfalter   
  74. Perleťovec stříbropásek   (Argynnis paphia)  –   Silver-washed fritillary – Kaisermantel
  75. Perleťovec velký   (Argynn – Dark green fritillary – Großer Perlmutterfalter
  76. Soumračník čárečkovaný  (Thymelicus lineola) – Essex skipper – Schwarzkolbiger Braun-Dickkopffalter
  77. Soumračník černohnědý   (Heteropterus morpheus) –  Large chequered skipper – Spiegelfleck-Dickkopffalter
  78. Soumračník jitrocelový   (Carterocephalus palaemon) –  Chequered skipper – Gelbwürfeliger Dickkopffalter
  79. Soumračník máčkový (Erynnis tages) o –  Dingy skipper – Kronwicken-Dickkopffalter
  80. Soumračník metlicový   (Thymelicus sylvestris) – Small skipper – Braunkolbiger Braun-Dickkopffalter
  81. Soumračník proskurníkový  (Pyrgus carthami)  – Safflower skipper – Steppenheiden-Würfel-Dickkopffalter
  82. Soumračník rezavý   (Ochlodes sylvanus) – Large skipper – Rostfarbiger Dickkopffalter
  83. Soumračník slézový  (Carcharodus alceae) – Mallow skipper –
  84. Vřetenuška čtverotečná   (Zygaena punctum)Malven-Dickkopffalter
  85. Vřetenuška komonicová  (Zygaena viciae) – New Forest burnet – Kleines Fünffleck-Widderche
  86. Vřetenuška kozincová (Zygaena loti) – Slender Scotch burnet – Beilfleck-Rotwidderchen
  87. Vřetenuška ligrusová  (Zygaena carniolica) – Crepuscular burnet – Esparsetten-Widderchen
  88. Vřetenuška mokřadní (Zygaena trifolii) – Five-spot burnet – Sumpfhornklee-Widderchen
  89. Vřetenuška obecná (Zygaena filipendulae) – Six-spot burnet – Sechsfleck-Widderchen
  90. Vřetenuška pětitečná  (Zygaena lonicerae) – Narrow-bordered five-spot burnet – Hornklee-Widderchen
  91. Žluťásek borůvkový (Colias palaeno) – Moorland clouded yellow – Hochmoorgelbling
  92. Žluťásek čičorečkový   (Colias hyale) – Pale clouded yellow butterfly – Goldene Acht
  93. Žluťásek jižní (Colias alfacariensis) – Berger’s clouded yellow – Hufeisenklee-Gelbling
  94. Žluťásek řešetlákový   (Gonepteryx rhamni) – Common brimstone – Zitronenfalter
  95. Žluťásek tolicový (Colias erate) – Eastern pale clouded yellow

Motýli – noční a ostatní

  1. Bělokřídlec březový (Cabera pusaria) – Common white wave – Weißstirn-Weißspanner
  2. Bělokřídlec luční (Siona lineata)    Black-veined mot – Hartheu Spanner
  3. Běloskvrnáš pampeliškový   (Amata phegea) – Nine-spotted moth – Weißfleck-Widderchen
  4. Bourovec ostružiníkový  (Macrothylacia rubi) – Fox moth – Brombeerspinner
  5. Bourovec trávový  (Euthrix potatoria) Drinker – Grasglucke
  6. Černokřídlec smuteční  (Odezia atrata) – Chimney sweeper – Schwarzspanner
  7. Černopáska (Heliothis adaucta)  – shoulder-striped clover
  8. Černopáska svlačcová  (Heliothis viriplaca) – Karden-Sonneneule
  9. Dlouhozobka svízelová  (Macroglossum stellatarum) – Hummingbird hawk-moth – Taubenschwänzchen
  10. Jetelovka hnědá  (Euclidia glyphica) – Burnet companion moth – Braune Tageule
  11. Jetelovka menší  (Euclidia mi) – Mother Shipton moth – Scheck-Tageule)
  12. Kovolesklec gama (Autographa gamma) – Silver Y – Gammaeule
  13. Kropenatec brusnicový  (Macaria brunneata) – Rannoch looper – Waldmoorspanner
  14. Kropenatec březový  (Macaria notata) – Peacock moth – Hellgrauer Eckflügelspanner
  15. Kropenatec hasivkový  (Petrophora chlorosata)
  16. Kropenatec jetelový  (Chiasmia clathrata ) – Latticed heath – Gitterspanner
  17. Lišaj lipový (Mimas tiliae) – Lime hawk-moth – Lindenschwärmer
  18. Lišejníkovec čtveroskvrnný  (Lithosia quadra) – Four-spotted footman – Vierpunkt-Flechtenbärchen
  19. Martináč bukový (Aglia tau) – Tau Emperor – Nagelfleck
  20. Martináč habrový (Saturnia pavonia) – Small Emperor Moth – Kleines Nachtpfauenauge
  21. Můřice očkovaná (Thyatira batis) – Peach blossom – Roseneule
  22. Nesytka sršňová (Sesia apiformis) – Hornet clearwing – Hornissen-Glasflügler
  23. Nesytka šťovíková (Pyropteron triannuliforme)
  24. Obaleč jahodníkový (Syricoris lacunana) – Dark strawberry tortrix
  25. Obaleč stříbročarý  (Ptycholoma lecheana) – Leche’s twist moth
  26. Okenáč plaménkový (Thyris fenestrella) – Waldreben-Fensterfleckchen
  27. Pernatuška vratičová (Gillmeria ochrodactyla)  
  28. Pernatuška trnková  (Pterophorus pentadactyla) – White plume moth – Weiße Winden-Federmotte
  29. Píďalka březová  (Rheumaptera hastata) – Argent and sable moth – Großer Speerspanner
  30. Píďalka kopřivová (Camptogramma bilineata) – Yellow shell – Ockergelber Blattspanner
  31. Píďalka obecná (Epirrhoe alternata) – Common carpet – Graubinden-Labkrautspanner
  32. Píďalka podzimní  (Operophtera brumata) – Winter moth – Kleiner Frostspanner
  33. Píďalka povázková  (Epirrhoe tristata) – Small argent and sable
  34. Píďalka úhorová (Aplocera plagiata) – Treble-bar – Großer Johanniskraut-Spanner
  35. Píďalka vlnkovaná (Hydria undulata) – Scallop shell – Wellenspanner
  36. Plavokřídlec luční (Mythimna impura) – Smoky wainscot – Stumpfflügel-Graseule
  37. Přástevník kostivalový  (Euplagia quadripunctaria) – Jersey tiger – Russischer Bär
  38. Přástevník hluchavkový (Callimorpha dominula) – Scarlet tiger moth – Schönbär
  39. Rudopásník menší  (Lythria cruentaria) – Ampfer-Purpurspanner
  40. Rudopásník šťovíkový (Lythria purpuraria) – Purple-barred yellow – Knöterich-Purpurspanner
  41. Skvrnopásník jilmový (Calospilos sylvata)– Clouded magpie – Ulmen-Harlekin
  42. Světlopáska ostřicová (Deltote deceptoria) – Pretty marbled – Buschrasen-Grasmotteneulchen
  43. Světlopáska stříbřitá  (Deltote bankiana) – Silver barred – Silbereulchen
  44. Světlopáska svlačcová (Emmelia trabealis) – Spotted sulphur – Ackerwinden-Bunteulchen
  45. Šípověnka hojná  (Acronicta rumicis)
  46. Štětconoš ořechový  (Calliteara pudibunda)  – Pale tussock – Buchen-Streckfuß
  47. Tmavoskvrnáč vřesový  (Ematurga atomaria) – Common heath – Heidespanner
  48. Tmavoskvrnáč zahradní (Lomographa temerata) – Schattenbinden-Weißspanner
  49. Tmavoskvrnka svlačcová (Tyta luctuosa)  – Four-spotted moth – Ackerwinden-Trauereule
  50. Travařka okrová (Eremobia ochroleuca) – Dusky Sallow – Ockerfarbene Quendeleule
  51. Travařka polní (Amphipoea oculea) – Ear moth
  52. Travařka zelená (Calamia tridens) – Burren Green – Grüneule
  53. Trávnička luční (Rivula sericealis)
  54. Vlnopásník borůvkový  (Scopula ternata) – Smoky wave – Heidelbeer-Kleinspanner
  55. Vlnopásník kostkovaný  (Scopula immorata) – Marmorierter Kleinspanner
  56. Vlnopásník pětipásný (Scopula immutata) – Vierpunkt-Kleinspanner
  57. Zavíječ (Anania fuscalis)
  58. Zavíječ červenožlutý (Oncocera semirubella)
  59. Zavíječ kopřivový  (Pleuroptya ruralis) – Nesselzünsler
  60. Zavíječ kukuřičný (Ostrinia nubilalis) – Uropean corn borer – Maiszünsler
  61. Zavíječ osmitečný (Anania funebris) – White spotted sable
  62. Zavíječ slámový (Sitochroa verticalis) – Lesser pearl
  63. Zavíječ stepní  (Pyrausta despicata) – Straw-barred pearl – Olivenbrauner Zünsler
  64. Zavíječ žlutavý  (Udea lutealis)
  65. Zejkovec hluchavkový  (Pseudopanthera macularia) – Speckled yellow – Pantherspanner
  66. Zejkovec šeříkový (Apeira syringaria) – Lilac beauty moth – Fliederspanner
  67. Zeleněnka buková (Pseudoips prasinana) – Green silver-lines – Buchen-Kahneule
  68. Zelenopláštník borůvkový  (Jodis putata) – Heidelbeer-Grünspanner
  69. Zelenopláštník trnkový   (Hemithea aestivaria) – Common emerald – Gebüsch-Grünspanner
  70. Zobonosec kopřivový  (Hypena proboscidalis)
  71. Zobonosec zelenavý (Phytometra viridaria) – Small purple-barred
  72. Žlutavka dlouhonosá (Polypogon tentacularia)
  73. Žlutavka vějířová  (Herminia tarsicrinalis) 
  74. Žlutokřídlec čtverotečný  (Idaea biselata) – Small fan-footed wave – Breitgesäumter Zwergspanner/
  75. Žlutokřídlec hnědočárný  (Idaea rufaria) 
  76. Žlutokřídlec kručinkový  (Idaea aversata) Šluknovsko – Riband wave – Breitgebänderter Staudenspanner
  77. Žlutokřídlec lesklý  (Idaea fuscovenosa) – dwarf cream wave – Graurandiger Zwergspanner
  78. Žlutokřídlec okrový (Idaea ochrata) – Bright wave – Ockerfarbiger Steppenheiden-Zwergspanner
  79. Žlutokřídlec šťovíkový  (Timandra comae) – Blood-vein – Ampferspanner
  80. Žlutokřídlec zlatožlutý  (Idaea aureolaria)  – Goldgelber Magerrasen-Zwergspanner
  81. Žlutokřídlec zejkovaný  (Idaea emarginata) – Small scallop – Zackenrand-Zwergspanner
další druhy viz: fotogalerie fauna Šluknovska