Přeskočit na obsah

Abecední seznam zvířat

 

  1. Ještěrka zelená (Lacerta viridis) – European green lizard – Östliche Smaragdeidechse
  2. Ještěrka živorodá   (Lacerta vivipara) – Viviparos lizard – Waldeidechse
  3. Ropucha obecná    (Bufo bufo) – Common toad – Erdkröte
  4. Ropucha zelená (Bufotes viridis) –  European green toad – Wechselkröte
  5. Skokan hnědý    (Rana temporaria) – Common frofg – Grasfrosch
  6. Skokan skřehotavý    (Rana ridibunda) – Marsh frog – Seefrosch
  7. Skokan zelený  (Pelophylax esculentus)  – Edible frog – Teichfrosch
  8. Slepýš křehký  (Anguis fragilis) –  Deaf adder – Blindschleiche
  9. Užovka obojková   (Natrix natrix)  –  Grass snacke – Ringelnatter
  10. Zmije obecná    (Vipera berus – Common viper – Kreuzotter
  11. Želva bahenní  (Emys orbicularis) – European pond turtle – Europäische Sumpfschildldkröte

PTÁCI

  1. Babočka admirál   (Vanessa atalanta) – Red admiral – Admiral
  2. Babočka bílé c   (Polygonia c-album) – Comma – C-Falter
  3. Babočka bodláková   (Vanessa cardui) –  Painted lady – Distelfalter
  4. Babočka jilmová   (Nymphalis polychloros) – Large tortoiseshell – Großer Fuchs
  5. Babočka kopřivová  (Aglais urticae) – Small tortoiseshell – Kleiner Fuchs
  6. Babočka  paví oko   (Inachis io) – European peacock – Tagpfauenauge
  7. Babočka osiková   (Nymphalis antiopa) – Mourning cloak – Trauermantel
  8. Babočka síťkovaná   (Araschnia levana) – Map butterfly – Landkärtchen
  9. Batolec červený   (Apatura ilia) – Lesser purple emperor – Kleiner Schillerfalter
  10. Batolec duhový   (Apatura iris) – Purple emperor – Großer Schillerfalter
  11. Bělásek luční (Leptidea juvernica) –  Réal’s wood white – Senfweißling
  12. Bělásek ovocný   (Aporia crataegi) – Black-veined white butterfly – Baum-Weißling
  13. Bělásek rezedkový  (Pontia daplidice) – Bath white – Westlicher Resedaweißling
  14. Bělásek řepkový   (Peiris napi) – Green-veined white – Rapsweißling
  15. Bělásek řepový   (Pieris rapae)  –  Small white – Kleiner Kohlweißling
  16. Bělásek řeřichový   (Anthocharis cardamines) – Orange tip – Aurorafalter
  17. Bělásek zelný   (Pieris brassicae) – Large white – Großer Kohlweißling
  18. Bělopásek dvouřadý   (Limenitis camilla) – Eurasian) White admiral – Kleiner Eisvogel
  19. Bělopásek tavolníkový (Neptis rivularis) – Hungarian glider – Schwarzer Trauerfalter
  20. Hnědásek jitrocelový   (Melitaea athalia) – Heath fritillary – Wachtelweizen-Scheckenfalter
  21. Modrásek bahenní   (Maculinea nausithous) – Dusky large blue – Dunkler Wiesenknopf-Ameisenbläuling
  22. Modrásek bělopásný  (Aricia eumedon) – Storchschnabel-Bläuling
  23. Modrásek cizokrajný   (Lampides boeticus) – Long-tailed blue – Großer Wanderbläuling
  24. Modrásek černolemý  (Plebejus argus) – Silver-studded blue – Geißklee-Bläuling
  25. Modrásek hnědoskvrnný   (Polyommatus daphnis) – Meleager’s blue – Zahnflügel-Bläuling
  26. Modrásek jehlicový    (Polyommatus icarus) – Common blue butterfly – Hauhechel-Bläuling
  27. Modrásek jetelový  (Polyommatus bellargus)  – Adonis blue – Himmelblauer Bläuling
  28. Modrásek kozincový  (Glaucopsyche alexis) – Green-underside blue butterfly – Alexis-Bläuling
  29. Modrásek krušinový  (Celastrina argiolus) – Holly blue – Faulbaum-Bläuling
  30. Modrásek lesní (Cyaniris semiargus) – Mazarine blue – Rotklee-Bläuling
  31. Modrásek očkovaný   (Maculinea teleius) – Scarce large blue – Heller Wiesenknopf-Ameisenbläuling
  32. Modrásek podobný   (Plebejus argyrognomon) – Reverdin’s blue b utterfly – Kronwicken-Bläuling
  33. Modrásek tažný  (Lampides boeticus)  – Long-tailed blue – Großer Wanderbläuling
  34. Modrásek tmavohnědý  (Aristia agestis) – Brown argus – Kleiner Sonnenröschen
  35. Modrásek ušlechtilý   (Polyommatus icarus) – Amanda’s blue – Vogelwicken-Bläuling
  36. Modrásek vikvicový   (Lysandra coridon) – Chalkhill blue – Silbergrüner Bläuling
  37. Ohniváček celíkový   (Lycaena virgaureae) –  Scarce copper – Dukatenfalter
  38. Ohniváček černočárný   (Lycaena dispar) – Large copper – Großer Feuerfalter
  39. Ohniváček černokřídlý   (Lycaena phlaeas) – Small copper – Kleiner Feuerfalter
  40. Ohniváček černoskvrnný   (Lycaena tityrus) – Sooty copper – Brauner Feuerfalter
  41. Ohniváček modrolemý   (Lycaena hippothoe) – Purple-edged copper – Lilagold-Feuerfalter
  42. Okáč bojínkový   (Melanargia galathea) – Marbled white – Schachbrett (Schmetterling)
  43. Okáč černohnědý  (Erebia ligea) – Arran brown – Weißbindiger Mohrenfalter
  44. Okáč ječmínkový   (Lasiommata maera) – Large wall brown – Braunauge
  45. Okáč kluběnkový   (Erebia aethiops) – Scotch argus – Graubindiger Mohrenfalter
  46. Okáč luční   (Maniola jurtina) –  Meadow brown butterfly – Großes Ochsenauge
  47. Okáč poháňkový   (Coenonympha pamphilus) – Small heath – Kleines Wiesenvögelchen
  48. Okáč prosíčkový   (Aphantopus hyperantus) – Ringlet – Brauner Waldvogel
  49. Okáč rudopásný  (Erebia euryale) – Large ringlet – Berg-Mohrenfalter
  50. Okáč strdivkový  (Coenonympha arcania) –  Pearly heath butterfly – Weißbindiges Wiesenvögelchen
  51. Okáč pýrový   (Pararge aegeria) – Speckled wood (butterfly) – Waldbrettspiel
  52. Okáč třeslicový   (Coenonympha glycerion)  –  Chestnut heath – Rotbraunes Wiesenvögelchen
  53. Okáč voňavkový   (Brintesia circe) – Brintesia – Weißer Waldportier
  54. Okáč zední   (Lasiommata megera) – Wall brown – Mauerfuchs
  55. Ostruháček březový   (Thecla betulae) – Brown hairstreak – Nierenfleck-Zipfelfalter
  56. Ostruháček ostružinový (Callophrys rubi) – Green hairstreak – Grüner Zipfelfalter
  57. Ostruháček švestkový  (Satyrium pruni) – Black hairstreak – Pflaumen-Zipfelfalter
  58. Ostruháček trnkový  (Satyrium spini) – Blue spot hairstreak – Kreuzdorn-Zipfelfalter
  59. Otakárek fenyklový   (Papilio machaon) – Old World swallowtail – Schwalbenschwanz
  60. Perleťovec dvanáctitečný   (Boloria selene) – Small pearl-bordered fritillary – Braunfleckiger Perlmutterfalter
  61. Perleťovec kopřivový   (Brenthis ino) – Lesser marbled fritillary – Mädesüß-Perlmutterfalter
  62. Perleťovec malý   (Issoria lathonia) – Queen of Spain fritillary – Kleiner Perlmuttfalter
  63. Perleťovec nejmenší  (Boloria dia) – Weaver’s fritillary – Magerrasen-Perlmutterfalter   
  64. Perleťovec stříbropásek   (Argynnis paphia)  –   Silver-washed fritillary – Kaisermantel
  65. Perleťovec velký   (Argynn – Dark green fritillary – Großer Perlmutterfalter
  66. Soumračník čárečkovaný  (Thymelicus lineola) – Essex skipper – Schwarzkolbiger Braun-Dickkopffalter
  67. Soumračník černohnědý   (Heteropterus morpheus) –  Large chequered skipper – Spiegelfleck-Dickkopffalter
  68. Soumračník jitrocelový   (Carterocephalus palaemon) –  Chequered skipper – Gelbwürfeliger Dickkopffalter
  69. Soumračník metlicový   (Thymelicus sylvestris) – Small skipper – Braunkolbiger Braun-Dickkopffalter
  70. Soumračník rezavý   (Ochlodes sylvanus) – Large skipper – Rostfarbiger Dickkopffalter
  71. Soumračník slézový  (Carcharodus alceae) – Mallow skipper – Malven-Dickkopffalter
  72. Žluťásek čičorečkový   (Colias hyale) – Pale clouded yellow butterfly – Goldene Acht
  73. Žluťásek řešetlákový   (Gonepteryx rhamni) – Common brimstone – Zitronenfalter
  1. Bělokřídlec luční (Siona lineata)    Black-veined mot – Hartheu Spanner
  2. Běloskvrnáš pampeliškový   (Amata phegea) – Nine-spotted moth – Weißfleck-Widderchen
  3. Bourovec ostružiníkový  (Macrothylacia rubi) – Fox moth – Brombeerspinner
  4. Běloskvrnáš pampeliškový   (Amata phegea) – Nine-spotted moth – Weißfleck-Widderchen
  5. Černokřídlec smuteční  (Odezia atrata) – Chimney sweeper – Schwarzspanner
  6. Černopáska štětková  (Heliothis viriplaca) – Karden-Sonneneule
  7. Jetelovka menší  (Euclidia mi) – Mother Shipton moth – Scheck-Tageule)
  8. Kovolesklec gama (Autographa gamma) – Silver Y – Gammaeule
  9. Kropenatec jetelový  (Chiasmia clathrata ) – Latticed heath – Gitterspanner
  10. Martináč bukový (Aglia tau) – Tau Emperor – Nagelfleck
  11. Martináč habrový (Saturnia pavonia) – Small Emperor Moth – Kleines Nachtpfauenauge
  12. Můřice očkovaná (Thyatira batis) – Peach blossom – Roseneule
  13. Pernatuška vratičová (Gillmeria ochrodactyla)  
  14. Píďalka kopřivová (Camptogramma bilineata) – Yellow shell – Ockergelber Blattspanner
  15. Píďalka obecná (Epirrhoe alternata) – Common carpet – Graubinden-Labkrautspanner
  16. Přástevník hluchavkový (Callimorpha dominula) – Scarlet tiger moth – Schönbär
  17. Přástevník kostivalový  (Euplagia quadripunctaria) – Jersey tiger – Russischer Bär
  18. Rudopásník menší  (Lythria cruentaria) – Ampfer-Purpurspanner
  19. Tmavoskvrnáč vřesový  (Ematurga atomaria) – Common heath – Heidespanner
  20. Vlnopásník kostkovaný  (Scopula immorata) – Marmorierter Kleinspanner
  21. Vřetenuška čtverotečná   (Zygaena punctum)
  22. Vřetenuška komonicová  (Zygaena viciae) – New Forest burnet – Kleines Fünffleck-Widderche
  23. Vřetenuška mokřadní (Zygaena trifolii) – Five-spot burnet – Sumpfhornklee-Widderchen
  24. Zavíječ kopřivový  (Pleuroptya ruralis) – Nesselzünsler
  25. Žlutokřídlec šťovíkový  (Timandra comae) – Blood-vein – Ampferspanner
  26. Žlutokřídlec hnědočárný  (Idaea rufaria) 
  27. Žlutokřídlec zlatožlutý  (Idaea aureolaria)  – Goldgelber Magerrasen-Zwergspanner
další druhy viz: fotogalerie fauna Šluknovska

BROUCI

  1. Bázlivec olšový   (Agelastica alni) – Alder leaf beetle – Blauer Erlenblattkäfer
  2. Bázlivec vratičový   (Galeruca tanaceti) – Rainfarn-Blattkäfer
  3. Červenáček ohnivý (Pyrochroa coccinea) – Cardinal beetle – Scharlachroter Feuerkäfer
  4. Chrobák jarní (Trypocopris vernalis) – Dor beetle – Frühligsmistkäfer
  5. Chrobák lesní   (Anoplotrupes stercorosus) – Dor beetleWaldmistkäfer
  6. Chroust obecný   (Melolontha melolontha) – Cockchafer – Feldmaikäfer
  7. Chroustek letní (Amphimallon solstitiale) – Summer chafer – Gerippter Brachkäfer
  8. Chřestovníček liliový   (Lilioceris lilii)  – Scarlet lily beetle – Lilienhähnchen
  9. Klikoroh borový (Hylobius abietis) – Large pine weevil – Fichtenrüsselkäfer
  10. Klikoroh menší  (Hylobius pinastri)
  11. Kozlíček úzkoštítý    (Agapanthia villosoviridescens) – Golden-bloomed grey longhorn beetle – Scheckhorn-Distelbock
  12. Krasec měďák (Chalcophora mariana) – Marienprachtkäfer
  13. Krytohlav prasetníkový (Cryptocephalus hypochoeridis)
  14. Křivonožec polokřídlý  (Valgus hemipterus) – Stolperkäfer
  15. Kuloštítník beranní  (Clytus arietis) – Wasp beetle – Echter Widderbock
  16. Listokaz zahradní  (Phyllopertha horticola) – Garden chafer – Gartenlaubkäfer
  17. Mandelinka bramborová  (Leptinotarsa decemlineata) – Colorado potato beetle – Kartoffelkäfer
  18. Mandelinka klokočová   (Chrysolina staphylaea) – species of leaf beetle
  19. Mandelinka nádherná   (Chrysolina fastuosa) – Prächtiger Blattkäfer
  20. Mandelinka ředkvičková  (Gastrophysa viridula)  – Green Dock Beetle – Grüner Sauerampferkäfer
  21. Mandelinka topolová   (Chrysomela populi) – Chrysomela populi – Pappelblattkäfer
  22. Páteříček sněhový (Cantharis fusca) – species of soldier beetle – Gemeiner Weichkäfer
  23. Páteříček žlutý   (Rhagonycha fulva) – Common red soldier beetle – Roter Weichkäfer
  24. Pestrokrovečník včelový  (Trichodes apiarius) – Gemeiner Bienenkäfer
  25. Roháč obecný   (Lucanus cervus) – Stag beetle – Hirschkäfer
  26. Roháček kozlíček  (Dorcus parallelipipedus) – Lesser stag beetle – Balkenschröter
  27. Rákosníček obecný   (Donacia semicuprea) – species of leaf beetles – Schilfkäfer
  28. Slunéčko dvaadvacetitečné   (Psyllobora vigintiduopunctata) – 22-spot ladybird – Zweiundzwanzigpunkt-Marienkäfer
  29. Slunéčko pestré (Hippodamia variegata) – Adonis ladybird – Variabler Flach-Marienkäfer
  30. Slunéčko sedmitečné   (Coccinella septempunctata) –Seven-spotted ladybug – Siebenpunkt-Marienkäfer
  31. Slunéčko velké (Anatis ocellata) – Eyed ladybug – Augenmarienkäfer
  32. Slunéčko východní  (Harmonia axyridis) – Asian ladybeetle – Asiatischer Marienkäfer
  33. Stehenáč (Chrisanthia geniculata)
  34. Stehenáč (Oedemera femorata) – Gemeiner Scheinbockkäfer
  35. Střevlík zlatý  (Carabus auratus) – Golden ground beetle – Goldlaufkäfer
  36. Svižník polní   (Cicindela campestris) – Green tiger beetle – Feld-Sandlaufkäfer
  37. Tesařík  (Pachytodes erraticus) – Fleckenbindige Halsbock
  38. Tesařík  (Plagionotus floralis) 
  39. Tesařík černošpičký (Stenurella melanura) – Kleiner Schmalbock
  40. Tesařík čtveropásný (Leptura quadrifasciata)
  41. Tesařík čtyřskvrnný (Pachyta quadrimaculata) – Gelber Vierfleckbock
  42. Tesařík obecný   (Stictoleptura rubra) – Red-brown Longhorn Beetle – Rothalsbock
  43. Tesařík ozbrojený  (Rutpela maculata) – spotted longhorn – Gefleckter Schmalbock
  44. Tesařík tesaříkovitý  (Judolia cerambyciformis) – Gefleckter Blütenbock
  45. Vrbař uhlazený   (Clytra laeviuscula)  – Ant bag beetle
  46. Zdobenec skvrnitý  (Trichius fasciatus) – Gebänderter Pinselkäfer
  47. Zdobenec zelenavý  (Gnorimus nobilis) – Noble chafer – Grüner Edelscharrkäfer
  48. Zlatohlávek hladký   (Protaetia cuprea) Šluknovsko – Kupfer-Rosenkäfer
  49. Zlatohlávek tmavý  (Oxythyrea funesta) -Trauer-Rosenkäfer
  50. Zlatohlávek zlatý   (Cetonia aurata) – Green rose chafer – Goldglänzender Rosenkäfer
další druhy viz: fotogalerie fauna Šluknovska

  1. Kněžice červená  (Eurydema dominulus) – Zierliche Gemüsewanze
  2. Kněžice chlupatá  (Dolycoris baccarum)  – Sloe bug – Beerenwanze
  3. Kněžice měnlivá  (Carpocoris pudicus)
  4. Kněžice pásovaná   (Graphosoma italicum) – Striped bug – Streifenwanze
  5. Kněžice rohatá (Carpocoris fuscispinus) – Shield bug – Nördliche Fruchtwanze
  6. Kněžice trávozelená   (Palomena prasina) – Green shield bug – Grüne Stinkwanze
  7. Pěnodějka červená  (Cercopis vulnerata) – Black-and-red froghopper – Gemeine Blutzikade
  8. Pěnodějka olšová  (Aphrophora alni) – European alder spittle bug – Erlenschaumzikade
  9. Ploštička pestrá  (Lygaeus equestris)  – Black-and-Red-bug – Ritterwanze
  10. Ruměnice pospolná   (Pyrrhocoris apterus) – Firebug – Gemeine Feuerwanze
  11. Sítinovka zelená  (Cicadella viridis) – Green leafhopper – Binsenschmuckzikade
  12. Vroubenka smrdutá  (Coreus marginatus) – Dock bug – Lederwanze

 

  1. Běžník kopretinový  (Misumena vatia) – species of crab spider – Veränderliche Krabbenspinne
  2. Běžník pocestný   (Xysticus erraticus)
  3. Běžník skvostný (Synema globusum)  – Südliche Glanz-Krabbenspinne
  4. Křižák čtyřskvrnný   (Araneus quadratus) Four-spot orb-weaver – Vierfleckkreuzspinne
  5. Křižák obecný  (Araneus diadematus) – European garden spider, Diadem spider – Gartenkreuzspinne
  6. Křižák mramorovaný (Araneus marmoreus) – Marbled orb-weaver – Marmorierte Kreuzspinne
  7. Křižák načervenalý  (Araneus alsine)  – Strawberry spider – Sumpfkreuzspinne
  8. Křižák pruhovaný   (Argiope bruennichi) – Wasp spider – Wespenspinne
  9. Křižák rákosní(Larinioides cornutus)  Furrow spider – Schilfradspinne
  10. Křižák skvostný  (Aculepeira ceropegia) – Aculepeira ceropegia – Eichblatt-Radspinne
  11. Křižák zelený  (Araniella cucurbitina) – Green spider – Kürbisspinne
  12. Lovčík hajní   (Pisaura mirabilis) – Listspinne
  13. Maloočka smaragdová   (Micrommata virescens) – Green huntsman spider – Grüne Huschspinne
  14. Meta podzimní (Metellina segmentata) – Herbstspinne
  15. Plachetnatka keřová  (Linyphia triangularis) – Gemeine Baldachinspinne
  16. Skákavka císařská  (Thyene imperialis)
  17. Skákavka černá   (Evarcha arcuata) – species of jumping spiders – Spinnenart aus der Familie der Springspinnen
  18. Skákavka obecná   (Evarcha falcata) – species of jumping spiders – Spinnenart aus der Familie der Springspinnen
  19. Skákavka pruhovaná (Salticus scenicus) –Zebra spider – Zebraspringspinne
  20. Skákavka teplomilná   (Asianellus festivus)
  21. Slíďák hajní (Pardosa lugubris) – Trauerwolfsspinne
  22. Slíďák pasekový   (Alopecosa inquilina) – Berg-Scheintarantel

PAVOUKOVCI – OSTATNÍ

  1. Klíště obecné  (Ixodes ricinus ) – Castor bean tick – Gemeiner Holzbock

další druhy viz: fotogalerie fauna Šluknovska

  1. Kobylka cvrčivá (Tettigonia cantans) – Zwitscherschrecke
  2. Kobylka dlouhokřídlá (Conocephalus fuscus) – Long-winged conehead – Langflüglige Schwertschrecke/
  3. Kobylka hnědá  (Decticus verrucivorus) – Wart-biter – Warzenbeißer
  4. Kobylka krátkokřídlá (Metrioptera brachyptera) – Bog bush cricket – Kurzflügelige Beißschrecke
  5. Kobylka křídlatá   (Phaneroptera falcata) – Sickle-bearing bush-cricket – Gemeine Sichelschrecke
  6. Kobylka křovištní  (Pholidoptera griseoaptera) – Dark bush-cricket – Gemeine Strauchschrecke
  7. Kobylka luční   (Bicolorana roeselii) – Roesel’s Bush-cricket
  8. Kobylka mokřadní   (Conocephalus dorsalis) – Short Winged Conehead – Kurzflüglige Schwertschrecke
  9. Kobylka zelená  (Tettigonia viridissima) – Great green bush-cricket – Grünes Heupferd
  10. Marše lesní  (Terix undulata) – Common ground hopper – Gemeine Dornschrecke
  11. Saranče měnlivá   (Chorthippus biguttulus) – Bow-winged grasshopper – Nachtigall-Grashüpfer
  12. Saranče mokřadní (Stethophyma grossum) – Large marsh grasshopper – Sumpfschrecke
  13. Saranče obecná  (Pseudochorthippus parallelus) – Meadow grasshopper – Gemeiner Grashüpfer)
  14. Saranče uherská  (Acrida ungarica) – Gewöhnliche Nasenschrecke
  15. Saranče vlhkomilná   (Chorthippus montanus) – Sumpfgrashüpfer
  16. Saranče zelená (Omocestus viridulus) – Common green grasshopper – Bunter Grashüpfer
  17. Saranče zlatozelená   (Euthystira brachyptera) – Small Gold Grasshopper – Kleine Goldschrecke

další druhy viz: fotogalerie fauna Šluknovska

  1. Šidélko brvonohé  (Platycnemis pennipes) – White-legged-damselfly – Baue Federlibelle
  2. Šidélko kroužkované  (Enallagma cyathigerum) – common blue damselfly – Gemeine Becherjungfer
  3. Šidélko páskované   (Coenagrion puella) – White-legged damselfly – Blaue Federlibelle
  4. Šidélko ruměnné   (Pyrrhosoma nymphula) – Large red damselfly – Frühe Adonislibelle
  5. Šidélko větší   (Sympetrum sanguineum) – Blue-tailed damselfly – Große Pechlibelle
  6. Šídlatka velká  (Chalcolestes viridis) – Willow emerald damselfly – Weidenjunfer
  7. Šídlo modré   (Aeshna cyanea) – Southern hawker
  8. Vážka černořitná   (Orthetrum cancellatum) – Black-tailed skimmer – Großer Blaupfeil/
  9. Vážka hnědoskvrnná  (Orthetrum brunneum) – Southern Skimmer – Südlicher Blaupfeil
  10. Vážka jižní  (Sympetrum meridionale) –  Southern Darter – Südliche Heidelibelle
  11. Vážka ploská   (Libellula depressa) – Broad-bodied chaser – Plattbauch
  12. Vážka červená   (Crocothemis erythraea) – Scarlet dragonfly – Feuerlibelle
  13. Vážka rudá   (Sympetrum sanguineum) – Ruddy darter – Blutrote Heidelibelle

další druhy viz: fotogalerie fauna Šluknovska

  1. Bzikavka dešťová   (Haematopota pluvialis) – Common horse fly – Regenbremse
  2. Číhalka obecná   (Rhagio scolopaceus) – Gemeine Schnepfenfliege
  3. Čmelák hájový (Bombus lucorum) – White-tailed bumblebee – Hellgelbe Erdhummel
  4. Čmelák polní (rolní) (Bombus pascuorum) – Common carder bee – Ackerhummel
  5. Čmelák skalní (Bombus lapidarius) – Red-tailed bumblebee – Steinhummel
  6. Čmelák zemní (Bombus terrestris) – Buff-tailed bumblebee – Dunkle Erdhummel
  7. Hbitěnka plošticová   (Gymnosoma rotundatum) – species of fly in the family Tachinidae
  8. Kuklice červenonohá  (Tachina fera) – Igelfliege
  9. Kutilka obecná    (Sphex funerarius) – golden digger wasp – Heuschreckensandwespe
  10. Lumek veliký  (Rhyssa persuasoria) – Sabre wasp – Holzwespen-Schlupfwespe
  11. Masařka obecná (Sarcophaga carnaria) – Common flesh fly – Graue Fleischfliege
  12. Moucha domácí   (Musca domestica) – Housefly – Stubenfliege
  13. Mravenec lesní  (Formica rufa) – Red wood ant – Rote Waldameise
  14. Muchnice březnová   (Bibio marci) – St. Mark’s fly – Märzfliege
  15. Očnatka (Conops flavipes) -Blasenkopffliege
  16. Ovád bzučivý (Tabanus bromius) – Band-eyed brown horsefly – Gemeine Viehbremse
  17. Pestřenka   (Chrysotoxum cautum) – species of hoverfly Gemeine – Wespenschwebfliege
  18. Pestřenka černonosá   (Helophilus pendulus) – Gemeine Sumpfschwebfliege
  19. Pestřenka červenonosá   (Helophilus trivittatus) – Große Sumpfschwebfliege
  20. Pestřenka pastvinná   (Rhingia campestris) – species of hoverfly – Gemeine Schnauzenschwebfliege
  21. Pestřenka prosvítavá  (Volucella pellucens) – Gemeine Waldschwebfliege
  22. Pestřenka pruhovaná  (Episyrphus balteatus) – Episyrphus balteatus – Hainschwebfliege
  23. Pestřenka psaná  (Sphaerophoria scripta) – Long hoverfly – Gewöhnliche Langbauchschwebfliege
  24. Pestřenka smrtihlava  (Myathropa florea) -Totenkopfschwebfliege
  25. Pestřenka trubcová (Eristalis tenax)  –  Drone fly – Mistbiene
  26. Pilatka (Tenthredo sp.)
  27. Pilatka řepková   (Athalia rosae) – Turnip sawfly – Rübsen-Blattwespe
  28. Ploskoroh pestrý  (Libelloides macaronius) – Östlicher Schmetterlingshaft
  29. Slunilka(Phaonia pallida) Orange muscid fly
  30. Srpice obecná   (Panorpa communis) – Common scorpionfly – Gemeine Skorpionsfliege
  31. Sršeň obecná   (Vespa crabro) – European hornet – Hornisse
  32. Škvor obecný  (Forficula auricularia) – Common earwig – Gemeiner Ohrwurm
  33. Tiplice skvrnitá   (Nephrotoma appendiculata) – Spotted crane fly
  34. Včela medonosná (Apis mellifera) – Western honey bee – Westliche Honigbiene
  35. Vosa obecná  (Vespula vulgaris) – Common wasp – Gemeine Wespe
  36. Vosík francouzský   (Polistes gallicus) – species of paper wasp – Faltenwespe

další druhy hmyzu viz: fauna Šluknovska

  1. Antilopa jelení   (Antilope cervicapra)
  2. Ara ararauna (Ara ararauna)
  3. Ara zelený   (Ara ambiguus)
  4. Blavur žlutý  (Pseudopus apodus) – Sheltopusik – Scheltopusik
  5. Čáp sedlatý (Ephippiorhynchus senegalensis) – Sadle-billed stork – Sattelstorch
  6. Dhoul sibiřský (Cuon alpinus alpinus) – Ussiri dhole – Rothund
  7. Dytík úhorní  (Burhinus oedicnemus) – Eurasian stone-curlew – Triel
  8. Emu hnědý   (Dromaius novaehollandiae)
  9. Felzuma madagaskarská  (Phelsuma madagascariensis) – Madagaskar-Taggecko
  10. Gepard štíhlý  (Acinonyx jubatus)
  11. Hrdlička senegalská (Streptopelia senegalensis) – Laughing dove – Palmtaube
  12. Husa indická (Anser indicus) – Bar-headed goose – Streifengans
  13. Irbis   (Panthera uncia)
  14. Jeřáb černokrký   (Grus nigricollis) – Black-necked crane – Schwarzhalskranich
  15. Jeřáb panenský  (Grus virgo) – Demoiselle crane – Jungfernkranich
  16. Kachna patagonská (Anas specularioides specularioides) 
  17. Karakal   (Caracal caracal)
  18. Kočkodan brazzův   (Cercopithecus neglectus)
  19. Kosman bělovousý (Callithrix jacchus) – Common marmoset – Weißbüschelaffe
  20. Kotul veverovitý   (Saimiri sciureus)
  21. Krajta tmavá  (Python bivittatus) – Burmese python – Tigerpython
  22. Leguán zelený (Iguana iguana) – Green iguana – Grüner Leguan
  23. Lemur kata   (Lemur catta)
  24. Lev konžský  (Panthera leo bleyenberghi) 
  25. Lev pustinný   (Panthera leo)
  26. Levhart čínský   (Panthera pardus japonensis) – Amur leopard – Chinaleopard
  27. Levhart obláčkový   (Neofelis nebulosa)
  28. Levhart mandžuský (Panthera pardus orientalis) – Amur leopard – Amurleopard
  29. Levhart sněžný – Irbis   (Panthera uncia)
  30. Lvíček zlatý   (Leontopithecus rosalia)
  31. Makak vepří (Macaca nemestrina) – Southern pig-tailed macaque – Südlicher Schweinsaffe
  32. Mandril rýholící (Mandrillus sphinx) – Mandrill – Mandrill
  33. Mangusta liščí (Cynictis penicillata)
  34. Mangusta žíhaná (Mungos mungo) – Banded mongoose – Zebramanguste  
  35. Medvěd grizzly  (Ursus arctos horribilis)
  36. Morčák bílý   (Mergus albellus)
  37. Panda červená   (Ailurus fulgens)
  38. Pavián pláštíkový   (Papio hamadryas) – Hamadryas baboon – Mantelpavian
  39. Páv korunkatý  (Pavo cristatus)
  40. Pelikán bílý  (Pelecanus onocrotalus)– Great white pelican – Rosapelikan
  41. Plameňák chilksý  (Phoenicopterus chilensis) – Chilean flamingo – Chileflamingo
  42. Plameňák kubánský  (Phoenicopterus ruber) – American flamingo – Kubaflamingo
  43. Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus)  – Greater flamingo – Rosaflamingo
  44. Polák malý   (Aythya nyroca)
  45. Psoun prériový (Cynomys ludovicianus) – Black-tailed prairie dog – Schwarzschwanz-Präriehund
  46. Rys ostrovid  (Lynx lynx)
  47. Sojkovec modrotemenný (Dryonastes courtoisi) – Blue-crowned laughingthrush
  48. Sovice sněžní (Bubo scandiacus) – Snowy owl – Schnee-Eule
  49. Sup himalájský   (Gyps himalayensis)
  50. Surikata   (Suricata suricatta)
  51. Tahr himalájsklý (Hemitragus jemlahicus) – Himalayan tahr – Himalaya-Tahr
  52. Tamarín pinčí (Saguinus oedipus) – Cotton-top tamarin – Lisztaffe
  53. Tučňák Humboldtův (Spheniscus humboldti) – Humboldt penguin – Humboldt-Pinguin
  54. Tuleň obecný   (Phoca vitulina)
  55. Tygr indický – bílá forma  (Panthera tigris tigris) 
  56. Tygr malajský  (Panthera tigris jacksoni)
  57. Ťuhýk dlouhoocasý   (Lanius cabanisi) – Long-tailed fiscal – Langschwanzwürger
  58. Velbloud dvouhrbý (Camelus bactrianus) – Bactrian camel – Trampeltier
  59. Vikuňa  (Vicugna vicugna) – Vicuña – Vikunja
  60. Vlk obecný (Canis lupus)
  61. Voduška červená (Kobus leche kafuensis)
  62. Vydra říční (Lutra lutra) – (Eurasian otter – Fischotter)
  63. Zebra Chapmanova  (Equus quagga chapmani) – Chapman’s zebra
  64. Žirafa kordofanská (Giraffa camelopardalis antiquorum) – Kordofan giraffe
  65. Žirafa rothschildova  (Giraffa camelopardalis rothschildi

Your Order

Žádné produkty v košíku.