Abecední seznam zvířat

Abecední seznam všech druhů zvířat na těchto stránkách


 

SAVCI

Mammals – Säugetiere

  1. Daněk skvrnitý    (Dama dama)  – Fallow deer – Damhirsch
  2. Hraboš polní    (Microtus arvalis)  – Common vole – Feldmaus
  3. Jelen lesní    (Cervus elaphus)   – Red deer – Rothirsch
  4. Ježek západní (Erinaceus europaeus)  – West european hedgehog – Braunbrustigel
  5. Kamzík horský   (Rupicapra rupicapra)  – Chamois – Gämse
  6. Králík divoký    (Oryctolagus cuniculus)  – European rabbit – Wildkaninchen
  7. Liška obecná    (Vulpes vulpes)  – Red fox – Rotfuchs
  8. Muflon    (Ovis musimon)  – Mouflon – Mufflon
  9. Myšice temnopásá    (Apodemus agrarius)  – Striped field mouse – Brandmaus
  10. Norník rudý    (Clethrionomys glareolus)  – Bank vole – Rötelmaus
  11. Plšík lískový (Muscardinus avellanarius) – Hazel dormouse – Haselmaus
  12. Potkan    (Rattus norvegicus)  – Brown rat – Wanderratte
  13. Prase divoké    (Sus scrofa)  – Wild boar – Wildschwein
  14. Srnec obecný    (Capreolus capreolus)  – European roe deer – Reh
  15. Sysel obecný   (Spermophilus citellus) – European ground squirrel – Europäischer Ziesel
  16. Veverka obecná    (Sciurus vulgaris)  – Red squirrel –  Eichhörnchen
  17. Zajíc polní    (Lepus europaeus)  – European hare – Feldhase

 OBOJŽIVELNÍCI A PLAZI

Amphibians and reptiles – Amphibien und Reptilien

  1. Ještěrka živorodá   (Lacerta vivipara) – Viviparos lizard – Waldeidechse
  2. Ropucha obecná    (Bufo bufo) – Common toad – Erdkröte
  3. Skokan hnědý    (Rana temporaria) – Common frofg – Grasfrosch
  4. Skokan skřehotavý    (Rana ridibunda) – Marsh frog – Seefrosch
  5. Zmije obecná    (Vipera berus – Common viper – Kreuzotter


PTÁCI

Birds – Vogel

  1. Bažant obecný    (Phasianus colchicus)  –  Common pheasant – Fasan  
  2. Bekasina otavní    (Gallinago gallinago) – Common snipe – Bekassine
  3. Bramborníček černohlavý    (Saxicola torquata) – African stonechat – Schwarzkehlchen
  4. Bramorníček hnědý    (Saxicola rubetra)  – Whinchat – Braunkehlchen 
  5. Brhlík lesní    (Sitta europaea)  – Eurasian nuthatch – Kleiber
  6. Brkoslav severní   (Bombycilla garrulus)  – Bohemian waxwing – Seidenschwanz
  7. Budníček lesní  (Phylloscopus sibilatrix) –  Wood warbler – Waldlaubsänger
  8. Budníček menší  (Phylloscopus collybita) – Common chiffchaff – Zilpzalp
  9. Budníček větší  (Phylloscopus trochilus) – Willow warbler – Fitis
  10. Cvrčilka říční  (Locustella fluviatilis) – River warbler – Schlagschwirl
  11. Cvrčilka zelená   (Locustella naevia) – Common grasshopper warbler – Feldschwirl
  12. Čáp bílý    (Ciconia ciconia) – White stork – Weißstorch
  13. Čáp černý    (Ciconia nigra) – Black stork – Schwarzstorch
  14. Čečetka zimní (Acanthis flammea) – Common redpoll – Birkenzeisig
  15. Čejka chocholatá    (Vanellus vanellus) – Noprthern lapwing – Kiebitz
  16. Červenka obecná    (Erithacus rubecula) –  European robin – Rotkehlchen
  17. Čírka modrá   (Anas querquedula) – Garganey – Knäkente
  18. Čížek lesní    (Carduelis spinus)  – Eurasian siskin – Erlenzeisig
  19. Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes)  – Hawfinch – Kernbeißer
  20. Drozd brávník (Turdus viscivorus)  – Mistle thrush – Misteldrossel
  21. Drozd kvíčala    (Turdus pilaris)  – Fieldfare – Wacholderdrossel
  22. Drozd zpěvný    (Turdus philomelos)  – Song thrush – Singdrossel
  23. Havran polní    (Corvus frugilegus)  – Rook – Saatkrähe
  24. Holub domácí    (Columba livia) – Domestic pigeon – Stadttaube
  25. Holub doupňák   (Columba oenas) – Stock dove – Hohltaube
  26. Holub hřivnáč    (Columba palumbus) – Common wood pigeon – Ringeltaube
  27. Hrdlička zahradní    (Streptopelia decaocto)  – Eurasian collared dove – Türkentaube
  28. Husice nilská   (Alopochen aegyptiaca)   –  Efyptian goose – Nilgans
  29. Hýl obecný  (Pyrrhula pyrrhula) – Eurasian bullfinch – Gimpel
  30. Jeřáb popelavý   (Grus grus) – Common crane – Kranich
  31. Jestřáb lesní   (Accipiter gentilis) –  Northern goshawk – Habicht
  32. Jiřička obecná   (Delichon urbica) – Common house martin – Mehlschwalbe
  33. Kachna divoká    (Anas platyrhynchos)  – Mallard – Stockente
  34. Kalous ušatý  (Asio otus) – Long-eared owl – Waldohreule
  35. Kavče žlutozobé  (Pyrrhocorax graculus)  – Alpine chough – Alpendohle
  36. Kavka obecná    (Corvus monedula)  – Western jackdaw – Dohle
  37. Káně harrisova  (Parabuteo unicinctus) – Harris’s hawk – Wüstenbussard
  38. Káně lesní    (Buteo buteo) – Common buzzard – Mäusebussard
  39. Konipas bílý    (Motacilla alba)   – White wagtail – Bachstelze
  40. Konipas horský    (Motacilla cinerea)  – Grey wagtail – Gebürgsstelze
  41. Kos černý    (Turdus merula)  – Common blackbird – Amsel 
  42. Králíček obecný    (Regulus regulus) – Coldcrest – Wintergoldhähnchen 
  43. Králíček ohnivý    (Regulus ignicapillus) – Firecrest – Sommergoldhähnchen
  44. Krkavec velký    (Corvus corax) – Common raven – Kolkrabe
  45. Křivka obecná  (Loxia curvirostra) – Red crossbill – Fichtenkreuzschnabel
  46. Kulík říční    (Charadrius dubius) – Little ringed plover – Flussregenpfeifer/
  47. Labuť velká    (Cygnus olor) –   Mute swan – Höckerschwan
  48. Ledňáček říční    (Alcedo atthis)  – Common kingfisher – Eisvogel
  49. Lejsek šedý   (Muscicapa striata) – Spotted flycatcher – Grauschnäpper
  50. Linduška lesní    (Anthus trivialis)   – Tree pipit – Baumpieper
  51. Linduška luční   (Anthus pratensis)  – Meadow pipit – Wiesenpieper
  52. Luňák červený   (Milvus milvus)  – Red kite – Rotmilan
  53. Luňák hnědý    (Milvus migrans)  – Black kite – Schwarzmilan
  54. Lyska černá    (Fulica atra)  – Eurasian coot – Blässhunh
  55. Mlynařík dlouhoocasý    (Aegithalos caudatus)  – Long-tailed-tit – Schwanzmeise
  56. Morčák velký  Mergus merganser)  – Common merganser – Gänsesänger
  57. Orel mořský    (Haliaeetus albicilla)   – White-tailed eagle – Seeadler
  58. Pěnkava jikavec   (Fringilla montifringilla) – Brambling – Bergfink
  59. Pěnkava obecná   (Fringilla coelebs)  – Chaffinch – Buchfink
  60. Pěnice černohlavá    (Sylvia atricapilla)  – Eurasian blackcap – Mönchsgrasmücke
  61. Pěnice hnědokřídlá    (Sylvia communis)  – Common whitethroat – Dorngrasmücke
  62. Pěnice pokřovní    (Sylvia curruca) – Lesser whitethroat – Klappergrasmücke
  63. Pěnice slavíková    (Sylvia borin) – Garden warbler – Gartengrasmücke
  64. Pěnice vlašská    (Sylvia nisoria) – Berred warbler – Sperbergerasmücke
  65. Pěvuška modrá   (Prunella modularis) –  Dunnock – Heckenbraunelle
  66. Polák chocholačka    (Aythya fuligula)  – Tufted duck – Reiherente
  67. Poštolka obecná    (Falco tinnunculus) – Common kestrel – Turmfalke
  68. Potápka černokrká    (Podiceps nigricollis)  – Black-necked-grebe – Schwarzhalstaucher
  69. Potápka malá    (Tachybaptus ruficollis)   – Little grebe – Zwergtaucher
  70. Potápka roháč    (Podiceps cristatus)    – Great grested grebe – Haubentaucher
  71. Puštík obecný  (Strix aluco) – Tawny owl – Waldkauz
  72. Racek chechtavý    (Chroicocephalus ridibundus) – Black-hweaded gull – Lachmöwe
  73. Rákosník obecný    (Acrocephalus scirpaceus)  – Eurasian reed warbler – Teichrohrsänger
  74. Rákosník velký    (Acrocephalus arundinaceus)  – Great reed warbler – Drosselrohrsänger 
  75. Rákosník zpěvný  (Acrocephalus palustris)  – Marsh warbler – Sumpfrohrsänger
  76. Rehek domácí    (Phoenicurus ochruros) – Black redstart – Hasrotschwanz
  77. Rehek zahradní    (Phoenicurus phoenicurus) – Common redstart – Gartenrotschwanz
  78. Sedmihlásek hajní   (Hippolais icterina) – Icterine warbler – Gelbspötter
  79. Slípka zelenonohá  (Gallinula chloropus)  – Common moorhen – Teichralle
  80. Sojka obecná    (Garrulus glandarius)  – Eurasian jay – Eichelhäher
  81. Sokol stěhovavý (Falco peregrinus)  – Peregrine falcon – Wanderfalke
  82. Sova pálená  (Tyto alba) – Western barn owl – Schleiereule
  83. Straka obecná   (Pica pica)  – Eurasian magpie – Elster
  84. Strakapoud malý (Dendrocopos minor) – Lesser spotted woodpecker – Kleinspecht
  85. Strakapoud velký    (Dendrocopos major)  – Great spotted woodpecker – Buntspecht
  86. Strnad luční   (Emberiza calandra) – Corn bunting – Grauammer
  87. Strnad obecný    (Emberiza citrinella) -Yellowhammer – Goldammer
  88. Strnad rákosní   (Emberiza schoeniclus)  – Common reed bunting – Rohrammer
  89. Střízlík obecný   (Troglodytes troglodytes) – Eurasian wren – Zaunkönig
  90. Sýkora babka    (Parus palustris)  –  Marsh tit – Sumpfmeise
  91. Sýkora koňadra   (Parus major)  – Great tit  – Kohlmeise
  92. Sýkora lužní    (Parus montanus)  – Willow tut – Weidenmeise
  93. Sýkora modřinka    (Cyanistes caeruleus) – Eurasian blue tit – Blaumeise
  94. Sýkora parukářka    (Lophophanes cristatus) –  Crested tit – Haubenmeise
  95. Sýkora uhelníček    (Periparus ater)  – Coal tit – Tannenmeise
  96. Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) – Eurasian treecreeper – Waldbaumläufer
  97. Špaček obecný   (Sturnus vulgaris) – Common starling – Star
  98. Ťuhýk obecný   (Lanius collurio)  – Red-backed shrike – Neuntöter
  99. Ústřičník velký  (Haematopus ostralegus) – Eurasian oystercatcher – Austernfischer
  100. Včelojed lesní    (Pernis apivorus)  – European honey buzzard – Wespenbussard
  101. Vlaštovka obecná   (Hirundo rustica)  – Barn swallow – Rauchschwalbe
  102. Vlha pestrá (Merops apiaster)  –  European bee eater – Bienenfresser
  103. Vodouš bahenní    (Tringa glareola) – Wood sandpiper – Bruchwasserläufer
  104. Vodouš kropenatý    (Tringa ochropus) – Green sandpiper – Waldwasserläufer
  105. Vodouš rudonohý    (Tringa totanus) – Common redshank – Rotschenkel
  106. Volavka bílá   (Egretta alba) – Great egret – Silberreiher
  107. Volavka popelavá   (Ardea cinerea) – Grey heron – Graureiher
  108. Vrabec domácí    (Passer domesticus)  – House sparrow – Haussperling
  109. Vrabec polní   (Passer montanus)  – Eurasian tree sparrow – Feldsperling
  110. Vrána obecná šedá    (Corvus corone cornix)  – Hoodet crow – Aaskrähe
  111. Výr velký  (Bubo bubo) – Eurasian eagle-owl – Uhu
  112. Zvonek zelený   (Carduelis chloris)   – European greenfinch – Grünfink 
  113. Zvonohlík zahradní   (Serinus serinus – European serin – Girlitz
  114. Žluna šedá   (Picus canus) – Grey headed woodpecker – Grauspecht
  115. Žluna zelená    (Picus viridis) –   European green woodpecker – Grünspecht


HMYZ

Incect – Insekten


DENNÍ MOTÝLI

Butterflys Day – Tagsmetterlinge

  1. Babočka admirál   (Vanessa atalanta) – Red admiral – Admiral
  2. Babočka bílé c   (Polygonia c-album) – Comma – C-Falter
  3. Babočka bodláková   (Vanessa cardui) –  Painted lady – Distelfalter
  4. Babočka jilmová   (Nymphalis polychloros) – Large tortoiseshell – Großer Fuchs
  5. Babočka kopřivová  (Aglais urticae) – Small tortoiseshell – Kleiner Fuchs
  6. Babočka  paví oko   (Inachis io) – European peacock – Tagpfauenauge
  7. Babočka osiková   (Nymphalis antiopa) – Mourning cloak – Trauermantel
  8. Babočka síťkovaná   (Araschnia levana) – Map butterfly – Landkärtchen
  9. Batolec červený   (Apatura ilia) – Lesser purple emperor – Kleiner Schillerfalter
  10. Batolec duhový   (Apatura iris) – Purple emperor – Großer Schillerfalter
  11. Bělásek hrachorový   (Leptidea sinapis) –  Wood white – Senfweißling
  12. Bělásek ovocný   (Aporia crataegi) – Black-veined white butterfly – Baum-Weißling
  13. Bělásek řepkový   (Peiris napi) – Green-veined white – Rapsweißling
  14. Bělásek řepový   (Pieris rapae)  –  Small white – Kleiner Kohlweißling
  15. Bělásek řeřichový   (Anthocharis cardamines) – Orange tip – Aurorafalter
  16. Bělásek zelný   (Pieris brassicae) – Large white – Großer Kohlweißling
  17. Bělopásek dvouřadý   (Limenitis camilla) – Eurasian) White admiral – Kleiner Eisvogel
  18. Hnědásek jitrocelový   (Melitaea athalia) – Heath fritillary – Wachtelweizen-Scheckenfalter
  19. Modrásek bahenní   (Maculinea nausithous) – Dusky large blue – Dunkler Wiesenknopf-Ameisenbläuling
  20. Modrásek černolemý  (Plebejus argus) – Silver-studded blue – Geißklee-Bläuling
  21. Modrásek hnědoskvrnný   (Polyommatus daphnis) – Meleager’s blue – Zahnflügel-Bläuling
  22. Modrásek jehlicový    (Polyommatus icarus) – Common blue butterfly – Hauhechel-Bläuling
  23. Modrásek očkovaný   (Maculinea teleius) – Scarce large blue – Heller Wiesenknopf-Ameisenbläuling
  24. Modrásek podobný   (Plebejus argyrognomon) – Reverdin’s blue b utterfly – Kronwicken-Bläuling
  25. Modrásek ušlechtilý   (Polyommatus icarus) – Amanda’s blue – Vogelwicken-Bläuling
  26. Modrásek vikvicový   (Lysandra coridon) – Chalkhill blue – Silbergrüner Bläuling
  27. Ohniváček celíkový   (Lycaena virgaureae) –  Scarce copper – Dukatenfalter
  28. Ohniváček černočárný   (Lycaena dispar) – Large copper – Großer Feuerfalter
  29. Ohniváček černokřídlý   (Lycaena phlaeas) – Small copper – Kleiner Feuerfalter
  30. Ohniváček černoskvrnný   (Lycaena tityrus) – Sooty copper – Brauner Feuerfalter
  31. Ohniváček modrolemý   (Lycaena hippothoe) – Purple-edged copper – Lilagold-Feuerfalter
  32. Okáč bojínkový   (Melanargia galathea) – Marbled white – Schachbrett (Schmetterling)
  33. Okáč černohnědý  (Erebia ligea) – Arran brown – Weißbindiger Mohrenfalter
  34. Okáč ječmínkový   (Lasiommata maera) – Large wall brown – Braunauge
  35. Okáč kluběnkový   (Erebia aethiops) – Scotch argus – Graubindiger Mohrenfalter
  36. Okáč luční   (Maniola jurtina) –  Meadow brown butterfly – Großes Ochsenauge
  37. Okáč poháňkový   (Coenonympha pamphilus) – Small heath – Kleines Wiesenvögelchen
  38. Okáč prosíčkový   (Aphantopus hyperantus) – Ringlet – Brauner Waldvogel
  39. Okáč rudopásný  (Erebia euryale) – Large ringlet – Berg-Mohrenfalter
  40. Okáč pýrový   (Pararge aegeria) – Speckled wood (butterfly) – Waldbrettspiel
  41. Okáč třeslicový   (Coenonympha glycerion)  –  Chestnut heath – Rotbraunes Wiesenvögelchen
  42. Okáč zední   (Lasiommata megera) – Wall brown – Mauerfuchs
  43. Ostruháček březový   (Thecla betulae) – Brown hairstreak – Nierenfleck-Zipfelfalter
  44. Ostruháček švestkový  (Satyrium pruni) – Black hairstreak – Pflaumen-Zipfelfalter
  45. Otakárek fenyklový   (Papilio machaon) – Old World swallowtail – Schwalbenschwanz
  46. Perleťovec dvanáctitečný   (Boloria selene) – Small pearl-bordered fritillary – Braunfleckiger Perlmutterfalter
  47. Perleťovec kopřivový   (Brenthis ino) – Lesser marbled fritillary – Mädesüß-Perlmutterfalter
  48. Perleťovec malý   (Issoria lathonia) – Queen of Spain fritillary – Kleiner Perlmuttfalter
  49. Perleťovec nejmenší  (Boloria dia) – Weaver’s fritillary – Magerrasen-Perlmutterfalter   
  50. Perleťovec stříbropásek   (Argynnis paphia)  –   Silver-washed fritillary – Kaisermantel
  51. Perleťovec velký   (Argynn – Dark green fritillary – Großer Perlmutterfalter
  52. Soumračník čárečkovaný  (Thymelicus lineola) – Essex skipper – Schwarzkolbiger Braun-Dickkopffalter
  53. Soumračník čárkovaný   (Hesperia comma) – Silver-spotted skipper – Komma-Dickkopffalter
  54. Soumračník černohnědý   (Heteropterus morpheus) –  Large chequered skipper – Spiegelfleck-Dickkopffalter
  55. Soumračbík jahodníkový (Pyrgus malvae) – Grizzled skipper – Kleine Würfel-Dickkopffalter 
  56. Soumračník jitrocelový   (Carterocephalus palaemon) –  Chequered skipper – Gelbwürfeliger Dickkopffalter
  57. Soumračník metlicový   (Thymelicus sylvestris) – Small skipper – Braunkolbiger Braun-Dickkopffalter
  58. Soumračník rezavý   (Ochlodes sylvanus) – Large skipper – Rostfarbiger Dickkopffalter
  59. Žluťásek čičorečkový   (Colias hyale) – Pale clouded yellow butterfly – Goldene Acht
  60. Žluťásek řešetlákový   (Gonepteryx rhamni) – Common brimstone – Zitronenfalter

 OSTATNÍ MOTÝLI A MŮRY

Night Batterflys – Nachtschmetterlinge

  1. Bourovec ostružiníkový  (Macrothylacia rubi) – Fox moth – Brombeerspinner
  2. Kropenatec jetelový  (Chiasmia clathrata ) – Latticed heath – Gitterspanner
  3. Martináč bukový (Aglia tau) – Tau Emperor – Nagelfleck
  4. Martináč habrový (Saturnia pavonia) – Small Emperor Moth – Kleines Nachtpfauenauge
  5. Přástevník hluchavkový (Callimorpha dominula) – Scarlet tiger moth – Schönbär
  6. Tmavoskvrnáč vřesový  (Ematurga atomaria) – Common heath – Heidespanner
  7. Vlnopásník kostkovaný  (Scopula immorata) – Marmorierter Kleinspanner
  8. Vřetenuška komonicová  (Zygaena viciae) – New Forest burnet – Kleines Fünffleck-Widderche
  9. Vřetenuška mokřadní (Zygaena trifolii) – Five-spot burnet – Sumpfhornklee-Widderchen
  10. Žlutokřídlec šťovíkový  (Timandra comae) – Blood-vein – Ampferspanner
další druhy viz: fotogalerie fauna Šluknovska

BROUCI

Beetles – Käfer

  1. Bázlivec olšový   (Agelastica alni) – Alder leaf beetle – Blauer Erlenblattkäfer
  2. Bázlivec vratičový   (Galeruca tanaceti) – Rainfarn-Blattkäfer
  3. Červenáček ohnivý (Pyrochroa coccinea) – Cardinal beetle – Scharlachroter Feuerkäfer
  4. Chroust obecný   (Melolontha melolontha) – Cockchafer – Feldmaikäfer
  5. Chroustek letní (Amphimallon solstitiale) – Summer chafer – Gerippter Brachkäfer
  6. Klikoroh modřínový  (Hylobius excavatus)
  7. Kněžice páskovaná   (Graphosoma italicum) – Striped bug – Streifenwanze
  8. Kněžice rohatá (Carpocoris fuscispinus) – Shield bug – Nördliche Fruchtwanze
  9. Kněžice trávozelená   (Palomena prasina) – Green shield bug – Grüne Stinkwanze
  10. Kozlíček úzkoštítý    (Agapanthia villosoviridescens) – Golden-bloomed grey longhorn beetle – Scheckhorn-Distelbock
  11. Mandelinka klokočová   (Chrysolina staphylaea) – species of leaf beetle
  12. Mandelinka nádherná   (Chrysolina fastuosa) – Prächtiger Blattkäfer
  13. Mandelinka ředkvičková  (Gastrophysa viridula)  – Green Dock Beetle – Grüner Sauerampferkäfer
  14. Mandelinka topolová   (Chrysomela populi) – Chrysomela populi – Pappelblattkäfer
  15. Páteříček sněhový (Cantharis fusca) – species of soldier beetle – Gemeiner Weichkäfer
  16. Páteříček žlutý   (Rhagonycha fulva) – Common red soldier beetle – Roter Weichkäfer
  17. Pěnodějka červená  (Cercopis vulnerata) – Black-and-red froghopper – Gemeine Blutzikade
  18. Ruměnice pospolná   (Pyrrhocoris apterus) – Firebug – Gemeine Feuerwanze
  19. Rákosníček obecný   (Donacia semicuprea) – species of leaf beetles – Schilfkäfer
  20. Slunéčko dvaadvacetitečné   (Psyllobora vigintiduopunctata) – 22-spot ladybird – Zweiundzwanzigpunkt-Marienkäfer
  21. Slunéčko sedmitečné   (Coccinella septempunctata) –Seven-spotted ladybug – Siebenpunkt-Marienkäfer
  22. Slunéčko velké (Anatis ocellata) – Eyed ladybug – Augenmarienkäfer
  23. Slunéčko východní  (Harmonia axyridis) – Asian ladybeetle – Asiatischer Marienkäfer
  24. Střevlík zlatý  (Carabus auratus) – Golden ground beetle – Goldlaufkäfer
  25. Svižník polní   (Cicindela campestris) – Green tiger beetle – Feld-Sandlaufkäfer
  26. Škvor obecný  (Forficula auricularia) – Common earwig – Gemeiner Ohrwurm
  27. Tesařík černošpičký (Stenurella melanura) – Kleiner Schmalbock
  28. Tesařík obecný   (Stictoleptura rubra) – Red-brown Longhorn Beetle – Rothalsbock
  29. Zdobenec skvrnitý  (Trichius fasciatus) – Gebänderter Pinselkäfer
  30. Zdobenec zelenavý  (Gnorimus nobilis) – Noble chafer – Grüner Edelscharrkäfer
další druhy viz: fotogalerie fauna Šluknovska

 PAVOUCI

Spiders – Spinnen

  1. Běžník kopretinový  (Misumena vatia) – species of crab spider – Veränderliche Krabbenspinne
  2. Běžník pocestný   (Xysticus erraticus)
  3. Křižák čtyřskvrnný   (Araneus quadratus) Four-spot orb-weaver – Vierfleckkreuzspinne
  4. Křižák obecný  (Araneus diadematus) – European garden spider, Diadem spider – Gartenkreuzspinne
  5. Křižák mramorovaný (Araneus marmoreus) – Marbled orb-weaver – Marmorierte Kreuzspinne
  6. Křižák pruhovaný   (Argiope bruennichi) – Wasp spider – Wespenspinne
  7. Křižák rákosní  (Larinioides cornutus) – Furrow spider – Schilfradspinne
  8. Křižák skvostný  (Aculepeira ceropegia) – Aculepeira ceropegia – Eichblatt-Radspinne
  9. Křižák zelený  (Araniella cucurbitina) – Green spider – Kürbisspinne
  10. Lovčík hajní   (Pisaura mirabilis) – Listspinne
  11. Maloočka smaragdová   (Micrommata virescens) – Green huntsman spider – Grüne Huschspinne
  12. Meta podzimní (Metellina segmentata) – Herbstspinne
  13. Skákavka černá   (Evarcha arcuata) – species of jumping spiders – Spinnenart aus der Familie der Springspinnen
  14. Skákavka obecná   (Evarcha falcata) – species of jumping spiders – Spinnenart aus der Familie der Springspinnen
  15. Skákavka pruhovaná (Salticus scenicus) –Zebra spider – Zebraspringspinne

další druhy viz: fotogalerie fauna Šluknovska


ROVNOKŘÍDLÍ

Grasshopfers, Crickets and Locusts – Springschrecken

  1. Kobylka křídlatá   (Phaneroptera falcata) – Sickle-bearing bush-cricket – Gemeine Sichelschrecke
  2. Kobylka luční   (Bicolorana roeselii) – Roesel’s Bush-cricket
  3. Kobylka mokřadní   (Conocephalus dorsalis) – Short Winged Conehead – Kurzflüglige Schwertschrecke
  4. Saranče měnlivá   (Chorthippus biguttulus) – Bow-winged grasshopper – Nachtigall-Grashüpfer
  5. Saranče vlhkomilná   (Chorthippus montanus) – Sumpfgrashüpfer
  6. Saranče zlatavá   (Chrysochraon dispar) – Große Goldschrecke
  7. Saranče zlatozelená   (Euthystira brachyptera) – Small Gold Grasshopper – Kleine Goldschrecke

další druhy viz: fotogalerie fauna Šluknovska


VÁŽKY

Dragonflies and Damdelflies – Libellen

  1. Šidélko páskované   (Coenagrion puella) – White-legged damselfly – Blaue Federlibelle
  2. Šidélko ruměnné   (Pyrrhosoma nymphula) – Large red damselfly – Frühe Adonislibelle
  3. Šidélko větší   (Sympetrum sanguineum) – Blue-tailed damselfly – Große Pechlibelle
  4. Šídlo modré   (Aeshna cyanea) – Southern hawker
  5. Vážka černořitná   (Orthetrum cancellatum) – Black-tailed skimmer – Großer Blaupfeil/
  6. Vážka ploská   (Libellula depressa) – Broad-bodied chaser – Plattbauch
  7. Vážka červená   (Crocothemis erythraea) – Scarlet dragonfly – Feuerlibelle
  8. Vážka rudá   (Sympetrum sanguineum) – Ruddy darter – Blutrote Heidelibelle

další druhy viz: fotogalerie fauna Šluknovska


OSTATNÍ HMYZ

other insects – andere Insekten

  1. Číhalka obecná   (Rhagio scolopaceus) – Gemeine Schnepfenfliege
  2. Hbitěnka plošticová   (Gymnosoma rotundatum) – species of fly in the family Tachinidae
  3. Klíště obecné  (Ixodes ricinus ) – Castor bean tick – Gemeiner Holzbock
  4. Masařka obecná (Sarcophaga carnaria) – Common flesh fly – Graue Fleischfliege
  5. Moucha domácí   (Musca domestica) – Housefly – Stubenfliege
  6. Muchnice březnová   (Bibio marci) – St. Mark’s fly – Märzfliege
  7. Ovád bzučivý (Tabanus bromius) – Band-eyed brown horsefly – Gemeine Viehbremse
  8. Pestřenka   (Chrysotoxum cautum) – species of hoverfly Gemeine – Wespenschwebfliege
  9. Pestřenka pastvinná   (Rhingia campestris) – species of hoverfly – Gemeine Schnauzenschwebfliege
  10. Pestřenka pruhovaná  (Episyrphus balteatus) – Episyrphus balteatus – Hainschwebfliege
  11. Pestřenka psaná  (Sphaerophoria scripta) – Long hoverfly – Gewöhnliche Langbauchschwebfliege
  12. Srpice obecná   (Panorpa communis) – Common scorpionfly – Gemeine Skorpionsfliege
  13. Sršeň obecná   (Vespa crabro) – European hornet – Hornisse
  14. Tiplice skvrnitá   (Nephrotoma appendiculata) – Spotted crane fly
  15. Včela medonosná (Apis mellifera) – Western honey bee – Westliche Honigbiene
  16. Vosa obecná  (Vespula vulgaris) – Common wasp – Gemeine Wespe
  17. Vosík francouzský   (Polistes gallicus) – species of paper wasp – Faltenwespe

další druhy hmyzu viz: fauna Šluknovska


ZOO

  1. Antilopa jelení   (Antilope cervicapra)
  2. Ara ararauna (Ara ararauna)
  3. Ara kaninda   (Ara glaucogularis)
  4. Ara zelený   (Ara ambiguus)
  5. Emu hnědý   (Dromaius novaehollandiae)
  6. Gepard štíhlý  (Acinonyx jubatus)
  7. Irbis   (Panthera uncia)
  8. Kachna patagonská (Anas specularioides specularioides) 
  9. Karakal   (Caracal caracal)
  10. Kočkodan brazzův   (Cercopithecus neglectus)
  11. Kotul veverovitý   (Saimiri sciureus)
  12. Lemur kata   (Lemur catta)
  13. Lev konžský  (Panthera leo bleyenberghi) 
  14. Lev pustinný   (Panthera leo)
  15. Levhart obláčkový   (Neofelis nebulosa)
  16. Levhart mandžuský (Panthera pardus orientalis) – Amur leopard – Amurleopard
  17. Levhart sněžný – Irbis   (Panthera uncia)
  18. Lvíček zlatý   (Leontopithecus rosalia)
  19. Makak vepří (Macaca nemestrina) – Southern pig-tailed macaque – Südlicher Schweinsaffe
  20. Mangusta liščí (Cynictis penicillata)
  21. Medvěd grizzly  (Ursus arctos horribilis)
  22. Morčák bílý   (Mergus albellus)
  23. Panda červená   (Ailurus fulgens)
  24. Páv korunkatý  (Pavo cristatus)
  25. Plameňák chilksý  (Phoenicopterus chilensis) – Chilean flamingo – Chileflamingo
  26. Plameňák kubánský  (Phoenicopterus ruber) – American flamingo – Kubaflamingo
  27. Polák malý   (Aythya nyroca)
  28. Psoun prériový (Cynomys ludovicianus) – Black-tailed prairie dog – Schwarzschwanz-Präriehund
  29. Rys ostrovid  (Lynx lynx)
  30. Sojkovec modrotemenný (Dryonastes courtoisi) – Blue-crowned laughingthrush
  31. Sup himalájský   (Gyps himalayensis)
  32. Surikata   (Suricata suricatta)
  33. Tahr himalájsklý (Hemitragus jemlahicus) – Himalayan tahr – Himalaya-Tahr
  34. Tučňák Humboldtův (Spheniscus humboldti) – Humboldt penguin – Humboldt-Pinguin
  35. Tuleň obecný   (Phoca vitulina)
  36. Tygr indický – bílá forma  (Panthera tigris tigris) 
  37. Tygr malajský  (Panthera tigris jacksoni)
  38. Vlk obecný (Canis lupus)
  39. Voduška červená (Kobus leche kafuensis)
  40. Žirafa rothschildova  (Giraffa camelopardalis rothschildi)

DOMÁCÍ ZVÍŘATA

Domestic animals – Haustiere

viz fotogalerie Domácí zvířata a Naše kočky